Suzanne Collins “Bado žaidynės”
Mano įvertinimas: 3/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Ieškodama viršelio paveikslėlio sužinojau, kad ši knyga labai populiari. Kažkaip man visiškai praslydo pro akis ir nieko nebuvau apie ją girdėjusi,  kol neatsirado ten, kur dygsta elektroninės knygos. Šiandien prisiruošiau perskaityti, šiandien ir perskaičiau. Tokia lyg ir banali istorija, pvz., labai panaši jau matyta filme “Death race”, bet nagi labai labai įtraukianti. Kaip ten bebūtų juk visi realybės šou įtraukia. O čia… Herojai vaikai, o siužetas ir problemos nevaikiški. O jaunas amžius atleidžia naivumą, nepatyrimą, paauglišką agresiją ar ūmius jausmus. Super derinukas. Išgyventi paprastame gyvenime. Išgyventi mirties žaidime. Išgyventi ir nenužmogėti. Panašu, kad man patiko. Smagiausia, kad viskas dar nesibaigė ir yra dar dvi dalys. Tai ir einu…
OficialiaiAr įmanoma išgyventi laukinėje gamtoje, kai varžovai stengiasi tave nugalabyti? Ant kadaise buvusių Šiaurės Amerikos valstijų griuvėsių įkurta Panemo valstybė, sudaryta iš dvylikos apygardų. Šalį griežtai ir negailestingai valdo Sostinė, ji verčia apygardas paklusti, kasmet reikalauja atsiųsti po vieną vaikiną ir merginą dalyvauti Bado žaidynėse, žiauriame realybės šou, kuriame kaunamasi iki mirties. Šešiolikmetė Ketnė Everdin pasiryžta tapti paaukotąja vietoj savo dvylikametės sesutės Primos. Mergina yra užgrūdinta gyvenimo, nes po tėvo mirties jai teko išmaitinti šeimą. Ketnė – tikra kovotoja, sumani, apdairi, puiki šaulė. Šios savybės leidžia jai siekti pergalės Bado žaidynėse. Tačiau jai teks rinktis tarp noro išgyventi ir žmogiškumo, tarp pergalės ir meilės.
Puslapių skaičius: 352
Knyga elektroninė.
Perskaityta 2012 01 18