Dan Brown “Prarastas simbolis”
Mano įvertinimas: 1/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: iš tiesų šita knyga yra šūdas, bet labai tinkamas, kai sergi ir visą dieną guli lovoje. Gi neskaitysi tada Dostojevskio, ne?
Blogi dalykai: aš mėgstu gerus trilerius, juos skaitydama nesiekiu kažkokio dvasinio peno, mėgaujuosi intrigomis… Bet “Prarastame Simbolyje” viskas nenatūraliai perspausta. Dan Brown su savo “Da Vinčio kodu” tapo lyg ir toks lyderis, kurį visi puolė klonuoti, bet su šia knyga nepasisekė. Gal dėl to, kad visko per daug prikišo: masonų paslapčių, noetikos tyrinėjimų, kompiuterių įsilaužėlių kasdienybės, CŽV… Ir kiekviename žodyje kažkas narpliojama, aiškinama, skaitomos trumpos paskaitėlės (beje, tos, kur apie kompiuterius tai tokios juokingokos). Iš įdomumo darosi nuobodumas. Kaip visada kažkas kažką pagrobia, kažkas mįslingai išsigelbėja, kai kas pakeičia kailį. Tačiau taip nuspėjamai ir dirbtinai, kad net neskanu. Blogiečio tikslas ir visa atomazga irgi kaip iš vaikų darželio.
Geri dalykai: išlaikyta sena gera struktūra: trumpi skyriukai užsibaigiantys įdomiausioje vietoje. Tai ir skaitai, dar, na dar, na dar vieną ir jau miegosiu. Susidomėjau JAV sostine, regis tai labai įdomus miestas, tik gidą gerą turėti reikia. Ir labai patiko CŽV direktorės personažas.
Oficialiai: Pasakojimo pradžioje Harvardo profesorius Robertas Lengdonas netikėtai pakviečiamas perskaityti vakarinę paskaitą JAV Kapitolijuje. Tačiau vos jam atvykus prasideda keisti įvykiai. Kapitolijaus pastate randamas nerimą keliantis objektas, išmargintas penkiais šifruotais simboliais. Lengdonas objekte įžvelgia senovinį kvietimą… įžengti į seniai prarastą ezoterinės išminties pasaulį.
Kai žiauriai pagrobiamas Lengdono mylimas mokytojas, žymus masonas ir filantropas Piteris Solomonas, Lengdonas supranta, jog vienintelis kelias išgelbėti Piterį – priimti mistinį kvietimą ir sekti juo, kad ir kur šis nuvestų. Lengdonas netrukus pasineria į uždarą pasaulį, kuriame viskas – masonų paslaptys, nutylėta istorija ir niekada iki tol nematytos patalpos – stumte stumia jį pripažinti vienintelę, neįsivaizduojamą tiesą.
Puslapių skaičius: 448
Knyga nuosava.
Perskaityta 2012 01 06