Isabel Allende “Begalinis Planas”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – nors ir skaitomas, ale vistiek šūdas, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano nuomonė: Būtų man kas pakišęs šią knygą be viršelio tai dar ilgai galvočiau kas čia galėjo ją parašyti. Gal Irvingas, kai dar nebuvo įsijautęs? Dėl potraukio keistiems sekso partneriams: vyresniems, storesniems, žiauresniems. Dėl nežaboto to paties sekso poreikio, dėl knygos storumo, dėl užbėgimo už akių, kur pasakoma “daug vėliau, kai jis vedė”. O gal ją parašė koks Saramago pasekėjas nes vis įterpia netiesioginės kalbos dialogų. O gal Markesas dėl kai kurių sakinių nenormalaus ilgumo? Pasirodo čia teta Allende. O apie tai, kad knygą rašė moteris, taip pat susimąstyčiau. Veikėjas vyras, gyvena laisvos meilės laikais, bet vienintelis iš savo aplinkos nesižavi laisvu seksu, svingeriavimu, visą gyvenimą nori šeimos ir vaikų ir pergyvena kai santuokos nenusiseka. Dar kyla klausimų?
Skaitydamą knygą vis pagalvodavau, kaip ją įvertinsiu. Vietomis maniau duosiu vienetą, nes pavargau skaityti, nusibodo tie autorės monologai. Ir gana retas peršokimas į pirmą asmenį irgi erzino. Taip ne į temą: perskaitai šimtą puslapių ir atsiranda skyrelis, kur herojus pats apie save kalba. Kitose vietose maniau, kad knyga verta net trejeto, nes jau jau pasidaro įdomu ir nepastebiu, kad laikas miegoti. Dėl tokių svyravimų apsistoju ties dvejetu, nes nesigailiu, kad knygą skaičiau. Tarp visų čia išleistų Allende knygų “Begalinį planą” statyčiau į garbingą vidurį. O kai romanų tiek daug, tai manau šita vieta tikrai puiki.
O labiausiai patiko tai pagrindinio herojaus geriausia draugė persivadinusi į Tamarą, tai ir aš ją taip vadinsiu. Artimas personažas, laisvamanė su tikslu ir nepabijojusi susirasti seną pažįstamą, apie kurį galvojo ilgą laiką ir jam pasipiršti :). O ir praturtėjimo būdas vertas dėmesio.
Begalinis planas užtatai ir begalinis, kad neįvykdomas.
OficialiaiIsabel Allende romanas „Begalinis planas“ – tai ryškus ir labai spalvingas pasakojimas apie Gregorijų Rivzą, keistuolio pamokslininko sūnų, kuris remdamasis sava patirtimi atskleidžia pusės šimtmečio Šiaurės Amerikos visuomenės gyvenimą. Gregorijaus šeimos gyvenimo būdas klajokliškas, tad visiems tenka spaustis ankštame sunkvežimio kėbule. Tačiau vieną dieną sušlubuoja tėvo sveikata ir šeima įsikuria Los Andželo pakraštyje, ispaniškai kalbančių gyventojų rajone. Prisiglaudę bičiulių namuose Rivzų vaikai pirmąkart pradeda lankyti mokyklą ir įsilieja į vietos emigrantų vaikų būrį. Taigi tėvas serga, o motina vaikams šalta ir abejinga, tad Gregorijus greitai susipažįsta su gatvės gyvenimu ir joje pelnosi duoną. Patyręs sunkią vaikystę, jis skinasi sau kelią margame Kalifornijos „ispanakalbių“ pasaulyje. Kol išmoksta gyvenimo pamokas Gregoris Rivzas nueina sunkų kelią  –  kovoja prieš socialinę neteisybę, rasizmą, Vietnamo karą, nepasotinamo godulio apimto pasaulio materializmą…
Puslapių skaičius: 432
Knyga nuosava
Perskaityta 2011 12 04