Dai Sijie “Balzakas ir kinė Siuvėjėlė”
Mano įvertinimas: 1/3 (1 – šūdas, 2 – gera, 3 – super).
Mano nuomonė:  Ši knyga įdomi tuo, kad nupasakoja vieną Kinijos istorinę atkarpą. Aštuntame praėjusio amžiaus dešimtmetyje diktatorius visus intelektualų visus intelektualų vaikus nusiunčia į gūdžius kaimus perauklėjimui. Šalia sunkių darbų, komunistinių vadų ir nuobodžios kasdienybės kiekvienas randa ką nors sau. Šioje knygoje ne paskutinėje vietoje yra uždraustos vakarietiškos knygos ir dviejų vaikinų meilė Siuvėjėlei. Bet gi visuomet nustembu, kai ant tokių knygų viršelių randu parašyta, kad oi kiek ji nusipelnė premijų. Už ką?
Vienu sakiniu: niekaip neatsikratau vaikiškų asociacijų, kad romanas turi būti solidaus storio, o ne vidutinio bulvarinio žurnalo apimties.
Oficialiai:  Atšiauri Kinijos kultūrinės revoliucijos aplinka, du mokyklą baigę jaunuoliai yra siunčiami perauklėti į atokų kaimelį Kinijos kalnuose. Grubi kasdienybė, įtarūs žvilgsniai ir viską atperkantis uždraustų knygų skaitymas. Nuostabu, kad klausydama garsiai skaitomų Balzako romanų ima keistis ir gražiausia apylinkės mergina Siuvėjėlė. Tai istorija apie dviejų draugų meilę merginai, skaitymui, knygoms apskritai.
Puslapių skaičius: 156
Knyga iš bibliotekos.
Perskaityta 2011 08 13