[2023 07 12] Aš visada klausiu savęs ar verta aprašinėti atostogas ir keliones, kurios įdomios tik man ir keliems artimiesiems. Ir iš čia ateina atsakymas. Aš pati gūglinu savo tekstus, žiūrėdama kelintais metais, kur ten važiavom, kur nakvojom ir kokiomis nuotaikomis gyvenome. Tad aha, verta!

Taigi, liepos pirmą dieną, šeštadienį, susipakavome daiktus, šunį ir išvažiavome šiaurės kryptimi! Dar pasidžiaugėm, kad per daug metų nebestresuojam prieš kelionę, ko reikia susidedam vakare ir ryte. O reikia nei daug, nei mažai. Aprangos visai savaitei, šuns inventoriaus, valgio gaminimo inventoriaus, miegojimo inventoriaus (numatyta daugiausiai miegoti automobilyje, tam gi ir pirkome didelį). Kelionės planas – pasivažinėti po Baltijos šalis ir galiausiai rezultatas gavosi toks:

Šeštadienio tikslas – pasiekti Latviją ir kažkur susirasti nakvynę. Mums tai ką, važiuojam sau ir važiuojam, bet Bitei, tai buvo visai smagu, kad kiekvienas sustojimas vis kitoks. Čia žiūrėk prie degalinės kokia faina pievelė, čia kiek žolės. Taip pamažu Latviją ir pasiekėme bei užsukome į atsitiktinį kempingą.

Namelio kaina pasirodė didoka, grynųjų daug neturėjome, tad nusprendėme nakvoti automobilyje, tačiau pasinaudoti kempingo patogumais: dušu, tualetu, sąlyginai saugesne aplinka nei pakelėje, gražiai nupjauta pievele. Kažkur nameliuose vyko baliai, bet naktį jų nebegirdėjome ir miegojome labai ramiai. Sumokėjome 20 EUR.

Fun fact. Atvažiavę bandome kalbėti angliškai, moterytė pamačiusi numerius persijunga į rusų ir sako: čia pas mus kartais su lietuviškais numeriais ir užsieniečių atvažiuoja. Nuomojasi pas jus mašinas. Mhm, ok, mes ne užsieniečiai, bent jau rytų latviams.

Bitė antrą kartą nakvojo automobilyje, lentynoje virš mūsų. Mums labai patiktų miegoti kartu, bet šuniukas visiškai nemoka nusiraminti ne narve. Pratinam, bet labai pamažu einasi. Ją išsileidi ant lovos, tai ji kaip vijurkas prigula, atsistoja, prigula, kandžiojasi, žnaibosi. Tik įlipa į narvą – šilkas. Gali kišt rankas, tik laižo, jokių kandžiojimų. Darbinį šunį padaryti ir naminiu kol kas mums sekasi sunkiai, bet dirbam dirbam.

Taigi, miegoti mums visiems kartu nėra problema. Mes tiesiame pripučiamus čiužinukus, imame miegmaišius ir dar vežamės normalias pagalves, nes man tai yra kokybiško miego simbolis. Galiu miegoti mašinoj, palapinėj, lauke ir t.t., bet pagalvė turi būti kokybiška. Ot komforto auka.

Per šias atostogas ypač ryškiai pasimatė kiek Bitė yra Gedo šuniukas. Pvz., kai jis išeina į dušą, tai ji nieko kito neveikia tik laukia. Kai aš išeinu, tai apsidžiaugia pamačiusi grįžtančią, bet tuo metu, kai esu išėjusi būna užsiėmusi reikalais 🙂

Bitė laukia

Rytas turbūt nebuvo labai geras visiems tiems šventėjams, nes dar nesulaukus devintos valandos atėjo dėdė su trimeriu ir puolė pjauti aikštelės pakraščius. Labai geras taimingas, jei nori, kad visi greičiau išsimėžtų.

Sekmadienio tikslas – kempingas Estijoje, kuriame jau buvome kažkada apsistoję. Apie kelionę rašiau čia. Tą kartą visai nebuvo žmonių, ko tikėjomės ir dabar. Taigi, visą dieną važiavome. Tačiau pasidarėme ir pramogų, pvz., sustojome maudykloje, kur Gedas pasiaukojo mokydamas Bitę plaukt. Pasiaukojo, nes teko lįst į vandenį, o net nebuvo 35+ kokie, kada jau lįstinas oras! Na ir faktas, kad jį priplaukusi Bičiukė subraižė. Man atrodo, ji visai kaip mes: per daug vandens nesibaido, bet nėra dėl jo pamišusi ir geriau pakrantėje pašūdeliaut ir dumblus paėst, nei varyt plaukiot.

Diena su tokiais sustojimais prabėgo puikiai ir pavakare pasiekėme kempingą. Tik… nieko čia neradome. Viskas gražu, tvarkinga, važinėja žolės pjovimo robotai. Bet nėra žmonių, nei palikta kažkokio kontakto. Sugūglinome internete telefoną, bet niekas neatsiliepė. Tačiau ant žemėlapio pamačiau, kad gal už 50-100 metrų yra dar vienas kempingas. Ten irgi buvo tuščia, tačiau pavyko susisiekti skelbimų lentoje kabančiais kontaktais ir po pusvalandžio atvažiavo mūsų priimti.

Pirmoje vietoje nebuvo gyvų, bet paaiškėjo, kad Sadama Puhkleala turi dar smagesnį išdėstymą
Vaizdas nuo namelių – didelė tuščia pieva Bitei treniruoti ir tiesioginis priėjimas prie ežero

Čia sužinojome, kad namelis mums kainuos po 15 už žmogų, tai yra iš viso 30 EUR ir nusprendėme pasilikti trims naktims. Kempinge – keturi nameliai, per vidurį dar yra penktas su dušais ir tualetu. Vieną naktį buvo atvažiavę vokiečiai su autobusiuku, o visą kitą laiką čia karaliavome vieni. Kempingo svetainėje mačiau, kad visą zoną galima išsinuomoti už 500 EUR nakčiai, tai mes kažkaip prasisukom už 30 :D. Ir man taip keista, gi Lietuvoje labai sunku rasti vietelę nusimaudyti, jei tik yra priėjimas, tai jis aplipęs žmonėmis. O čia va tuščiausias kempingas viduryje liepos, net negali sakyti, kad nesezonas.

Vos tik gavome namelio raktus ir pradėjome nešti daiktus, aš sugebėjau išsisukti koją. Gerai, kad kitą nei žiemą, kuri iki galo taip ir neišgijusi dar. Kaip man pavyko? Oi, sugebėjimų čia daug nereikia. Lipdama nuo terasos pataikiau į centimetro gylio duobutę, kuri gražiai apaugusi žole ir periferiniu regėjimu nematoma. Tada koja krypt, aš bumpt, o toliau jau ajajai. Naktį kažkaip pratempiau, bet ryte važiavom į vaistinę (apie 20 km) pirkti elastinio tvarsčio ir tepalo. Sakyčiau, kad trauma ne tokia baisi, kokia buvo, ir nors koją paskauda, funkcionuoti galiu.

Tas tris dienas mes praleidome labai ramiai. Šiek tiek treniruočių Bitei, daug miego, net Antanuke perskaičiau dvi knygas. Jei atvirai, tai gaila buvo išvažiuoti. Prieš atostogas jaučiausi jau tokia pavargus, tokia be gyvenimo džiaugsmo, kad turbūt taip ramiai dvi savaites ištupėčiau.

Trečiadienio rytą leidomės į kelią. Šios dienos tikslas buvo per aplink (važiuojant gražiais ramiais keliais) pasiekti šiauriausią Estijos tašką, kuriame yra oficiali stovyklavietė (ne kempingas, bet vieta, kurioje galima statyti palapines ar miegoti kemperiuose).

Pakeliui pamatėme juokingą „meduolių namelį“.

Stojam? Stojam! Ateinam čia beveik tiesiai į virtuvę, kur viena teta kočioja tešlą, o kita atidariusi pečių rodo, kokių bandelių gali pasiūlyti. Pasirodo, kad čia ir pavalgyti galima, tai užsisakome vietinės gamybos koldūnų, pyragėlių su mėsa ir bandelių su braškėmis.

Pirmą kartą mačiau, kad kažkas koldūnus patiekia su agurkais bei pomidorais, bet buvo tikrai labai skanūs.

Taigi, jei šį tekstą skaitote ieškodami rekomendacijų, tai čia viena jų. Žemėlapio skrynšote matote pavadinimą.

Tą pačią dieną trumpam užsukome į Tartu. Mes savo šuniui perkame sausą kanadietišką maistą „Go!“. Prie jo apsistojome po ilgų paieškų ir nors kaina labai nedraugiška, bet Bitei patinka. Bėda ta, kad Vilniuje yra tik viena pardavimo vieta, tik pas importuotojus. Ir nuolat pasitaiko tiekimo sutrikimų. O kadangi mums kaip tik reikėjo papildomo maišiuko, tai sugūglinau, kad Tartu gausime be problemų. Taip ir buvo. Šiame mieste buvome jau kelis kartus ir miestai nebuvo šios kelionės tikslas, tad patraukėme toliau ir stabtelėjome prie didžiojo Ežero. Net nežinau kaip jis vadinasi iš tiesų. Mano vyras vadina Pskovo jūra, žemėlapis sako, kad tai Lake Peipus arba Pskovsko-Chudskoye ozero. Penktas pagal dydį Europoje ežeras tikrai primena jūrą: ir kito kranto nematyt, ir banguoja, ir paplūdimiai smėlėti.

Sudrėkinę kojas patraukėme dar šiauriau ir užsukome pažiūrėt Saka krioklių. Tik iš viršaus nieko nesimatė, o žemyn vedę laiptai nepasirodė tinkami mano traumuotai kojai ir tempiančiam šuniui. Tačiau pati vieta graži, nes ten yra dvaras, parkas su įvairiomis statulomis ir net kempingas, kuris taip pat atrodė tuščias.

Viena skulptūrų-instaliacijų ir vienintelė mano atostogų foto 🙂

Vakarop pasiekėme savo dienos tikslą – šiauriausią tašką. Čia jau esame buvę ir žinojome, kad labai graži vieta.

Daug akmenų, kvapų, garsų – Bitei, uostymo maniakei, čia buvo tikras Disneilendas. Šį kartą nakvojome automobilyje, tad pasivaikščiojome, įsikūrėme ir smigome dar gana anksti. Beje, šiauriausioje vietoje tamsa trunka tik apie porą valandų. Nežinau kodėl, bet visi labai gerai išsimiegojom, rytą pasitikome puikia nuotaika ir nusprendėm aplankyti vietas, kuriose dar nebuvome – vakariau Talino.

Daug laiko sugaišome, kol pervažiavome patį Taliną, nors kelias buvo visą laiką tiesiai, bet pasirodo tas miestas ne toks ir mažas, koks atrodo, kai būni senamiestyje. Neskubėdami atvažiavome iki Pakri švyturio.

Nežinau kaip jums, bet man švyturiai turi kažkokio romantinio žavesio, tad jei tik yra galimybė, mėgstu prie jų nuvažiuoti ir net užkopti, jei tik galima. Tiesa, kopimo metu visada keikiu tą savo pusę, kuri tokią nesąmonę sugalvojo. Bet ne šį kartą, nes kojos trauma labai netrukdė judėti lygiu keliu, visgi kopimai, lipimai, ypač žemyn, dar ne tokie smagūs. Kadangi be bilietų parduotuvytės čia daugiau nieko nebuvo, aš tik įsigyjau atvirukų, pasidarėm kelias nuotraukas ir išvažiavom. Jei ieškote lankytinų objektų Estijoje, tai šis man patiko. Tiesa, sakydama, kad aplink nieko nebuvo, nesu visiškai teisi. Šalia yra kempingas, kažkokia kavinė, tik ir vėl – kavinė uždaryta, žmonių nesimato. Kada pas juos sezonas?

Netoliese esančiame mieste pamatėme tinklinę (nes mačiau ir kitur) piceriją. Užsukome. WTF šiais laikais su picomis darosi? Pastaruoju metu visi pamiršo jas paskrudinti. Tik pašildo ir gana. Pvz., kartais woltas atveža kažką panašaus į sriubą ant papločio. Tai čia irgi. Viskas lyg ir žada neblogą rezultatą. Picą minko prie akių. Ingridientai padorūs. Bet ji tik vos pašildyta, ant viršaus užmesti svogūnai net nesušilę. Sakytum prasta picerija, prasta ir pica. Tačiau ši tendencija kartojasi nepaisant šalies ir vietos prašmatnumo.

Kitas tikslas – galima nakvynės vieta. Ją numatėme piečiau Parnu, kur nors prie jūros. Taip atsidūrėme kempinge, kur pagaliau (nors manęs tai visai nedžiugina šiaip jau) buvo žmonių. Štai kur jie visi :D. Kadangi jau nebenorėjome ieškoti ir buvome pavargę, tai čia ir pasilikome. Namelio negavome, bet ne bėda, nes patys su puikiu miegamuoju važinėjame. Kaina – 18 EUR. Paskutinį kartą pasivaikštome po estišką pajūrį. Na kaip man jis patinka! Estija skelbiu mėgiamiausia vieta atostogoms.

Penktadienį reikėjo nuspręsti ar jau važiuojame namo, ar dar vieną dieną pasisukinėjame Latvijoje. Pasitarę atradome, kad nelabai mes buvome latvių pajūryje, tad imkim tą pilvuką vakariau Rygos.

Pirmiausiai beveik nesustoję kirtome Jūrmalą. Čia labai įdomu stebėti žmones. Kas aš tokia, kad aiškinčiau kažkam apie auksines basutes ir balines šukuosenas. Tačiau jausmas toks: kyla antakis, po to kitas, o kol pervažiuoji Jūrmalą, tai žiū jau ir veido joga padaryta.

Kelias ramus, gražus, kažkur prie jūros sustojame pietukų.

Šiandienai išsikėlėme vos vieną tikslą – Kolka ragą. Latvija jau ne Estija. Nėra čia tokių skardžių, tad rago vieta nepasižymi kažkuo labai ypatingu, bet prie jūros gi visada smagu.

Tolesnis kelias kiek prailgo, nes tik miškas miškas miškas, kai nėra jokių kaimelių, tad pradeda darytis nuobodu. Kažkur tarp Venspilio ir Liepojos stojame atsitiktiniame kempinge. Žmonių su palapinėmis daug, bet visi išsibarstę, ramu. Sumokėjom 20 EUR, nors paslaugų kokybė abejotina. Dušuose nebuvau, bet wc nebuvo šviesos, dalis kabinų neužsidarė ir t.t. Bet ir vėl, su visa kelionių patirtimi kažkaip tampi ne toks išrankus, vis geriau nei krūmai.

Kadangi buvo daug žmonių, šunų, vaikų, tai Bitei buvo kiek sunkiau, vis ji norėjo urzgėti ir niurzgėti.

Šeštadienis – paskutinė kelionės diena. Namo per Žemaitiją. Daug važiavom, kažkur Mažeikiuose pavalgėme ir nelabai net yra, ką papasakoti apie šią dieną. Nepamiršom ir šuniuko pramogų, pvz., laukų kuriuose galima gerai prasibėgt.

Taigi, kokios išvados? Mūsų įprastų atostogų Bitė labai nepakeitė. Na taip, teko nusipirkti didesnį automobilį ir užrakinti motociklą. Tačiau mes visada vengiame minių, itin populiarių vietų, ne vieną kartą esame miegoję mašinoje, palapinėje ar namelyje be patogumų. Bitė šioje kelionėje labai pailsėjo nuo visų trigerių (mašinų, žmonių, paspirtukų, dviračių) ir buvo daug sukalbamesnė. Keliauti jai neproblema, dar jei pirmą dieną važiuodama būdraudavo, paskutinėmis gi tik pajudam, ta plumpt ant šono ir parpia.

Man šios atostogos labai patiko!

Tačiau savaitė buvo apkartinta, nes sekmadienį sugedo automobilis. Ir žinot kaip abidna, kai sugenda vos prieš porą mėnesių pirktas turtas, kurio įnašui tu ilgai taupei, tvarkeisi lizingą, moki įmokas ir džiaugiesi patogia kelione bei ekonomiškumu? Ir situacija tikrai nedėkinga. Mes pirkome dėvėtą automobilį, tačiau jis dar garantinis (pagal metus ir kilometražą). Bėda ta, kad pirkdami negavome jokios garantinės knygelės, nors labai nesidomėjome (iš esmės iš nežinojimo, iš kur man žinot, kad būna kažkokios knygelės 2023 metais, labiau patikėčiau, kad viskas yra sistemose), mums užsiminė, kad jei kas, tai reikia kreiptis į Citroen atstovus.

Ir štai kai kreipėmės, tai pagalbos traliukas mato, kad automobilis garantinis ir net sako, kad jo garantija pratęsta metams, tad nemokamai nuvežė į servisą. O servisas be knygelės net neapsiima tvarkyti pagal garantiją. Pardavėjas (įmonė) sako, kad jie knygelės nežadėjo (nors sename autoplius skelbime ir dabar matau, kad parašyta „serviso knygelė”). Na, o gedimo tvarkymas įkainuotas tūkstančiu euru. Taigi truputį apmaudu, kai nauja (tau) mašina sugenda taip nemenkai. Ir, beje, tokia situacija jau antrą kartą. Prieš šią turėjome Tojotą (gerokai senesnę, tad be iliuzijos apie garantijas), kuri iškrėtė panašų fintą po savaitės nuo nusipirkimo, tik tada mes kažkaip patys ją susitvarkėm. Tačiau šis įrašas gi apie atostogas, tad tikiuosi pakeliavot kartu su manimi :). Rugpjūtį, vienaip ar kitaip, planuojame dar vienas!

Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.