Veni Vidi knygos (ex Šiukšlynėlis) atsiliepimas: Frances Hardinge “Gelmių šviesa”

Susipirkau visas šios autorės knygas nė nebandžiusi bet vienos iš pradžių perskaityti. Visiškai pasitikėjau nuojauta ir vienu kitu atsiliepimu apie tai, kad Hardinge pasauliai turtingesni nei išpopuliarintose fantasy knygose (kad ir HP). Ir visas jos knygas skaitė mano vyras vis paprieštaraudamas mano pirminiam pristatymui, kad čia bus paaugliška fantastika. Nes autorė neprisiriša prie kažkokių amžiaus rėmų.

Aš kol kas perskaičiau tik vieną knygą iš turimų ir tai yra “Gelmių šviesa”. Ir tikrai įspūdinga. Čia netrūksta nuotykių, kurie neleis nuobodžiauti bet kokios amžiaus grupės skaitytojams. Čia bus kova su laiku ir pabaisomis, kelionės į povandeninius pasaulius neįtikėtinomis transporto priemonėmis, suktybės ir išdavystės. Sukurtas pasaulis yra vaizdingas, įdomus ir originalus. Veikėjai nėra vien tik geri arba vien tik blogi, jie žmogiški ir greiti persiimti tuo kuo mes visi greiti: goduliu. Pinigams, įtakai. Pagrindinis herojus taip pat nėra mielas geras berniukas, o už tam tikrus jo poelgius bei bandymą įtikti kitiems norėjosi apšaukti.

Be viso šito dar turim ir filosofinę liniją apie tai, kas yra dievai. Ar labiau, ką ir kodėl žmonės linkę vadinti dievais. Kas nutinka, kai pakertamas tikėjimas? Autorės vaizduotė stulbino, o rašo ji labai įtaigiai ir tikrai nesaugo jautresnių skaitytojų. Knygoje buvo scenų, kur žmonėms pagydytose vietose susiformuodavo moliuskai ar kitokios “jūros bjaurybės”, kuriomis realiame gyvenime aš šlykščiuosi, tad tikrai būdavo weird 🙂 Ir nors perskaičiusi įvertinau 4 žvaigždėmis, dabar gi suprantu, kad neturiu už ką atimti balo, tad tegul bus visi penki. Vyras sakė, kad kitos knygos dar įspūdingesnės.

Mano įvertinimas: 5/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.05

Knygos žanras: YA fantasy

Leidykla: Nieko rimto
Puslapių skaičius: 440
Vertėjas: Viktorija Uzėlaitė

*knygą įsigyjau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram