Veni Vidi knygos (ex Šiukšlynėlis) atsiliepimas: Mattias Edvardsson “Geri kaimynai”

Šį kartą aš kalbėsiu daugiau apie audio knygos klausymo patirtį nei patį kūrinį. Tai mano pirma išklausyta knyga ir ilgą laiką aš dievagojausi, kad klausymas tikrai ne man. Negaliu susikaupti. Mintys nukrypsta kažkur kitur. Dovanų čekį audio knygai pernai prieš Kalėdas padovanojo leidykla. Ir gulėjo jis ilgai nepanaudotas, nes gi neklausau.

Tada šeimoje atsirado šuo, kuris daug geriau miega kai yra kažkoks garsas. Tyloje budrauja. O norisi, kad darbinis šuo išsimiegotų gerai. Įprato, kai vienas mūsų nuolat kalba nuotoliniuose susitikimuose, bet mano vyras darbą namuose iškeitė į darbą ofise, tad likau viena. Dirbdama fone vis paleisdavau youtube. Kad tylu nebūtų. Po to pagalvojau, o gal verta pamėginti knygą ir atradau, kad galiu. Galiu klausyti knygų, jei tik tą darau ne per ausines. Nes jų aš šiaip nemėgstu. Užsikišusi ausis jaučiuosi nejaukiai, negirdžiu aplinkos. Taigi, pasileidau “Gerus kaimynus”. Suklausiau. O po to sekė dar gal 10 knygų, tad atsiliepimus rašyti tikrai vėluoju.

Atradau, kad man patinka, kai skaitoma išraiškingai, bet natūraliu balsu, pvz., diktorius nebando jo ypatingai paploninti ar pan (pvz., “Klausymo ragelyje” kelis kartus net krūptelėjau, kai skaitovė užspiegė).

Supratau, kad kai kurias knygas išklausiusi vertinu geriau nei būčiau vertinusi, jei skaityčiau. Mat ištęstos vietos erzina daug mažiau. Aš sau dirbu, jie sau skaito, jei nelabai įdomu, tai net ir nepastebiu, kaip laikas pralekia. Visiškai kitaip būna skaitant, kuomet norisi greičiau praversti puslapius.

Taigi, o dabar apie knygą. Ji sulaukė daug kritikos, bet man patiko. Vėlgi, gal dėl to, kad klausiau? Tai tapo tarsi tokiu mini spektakliu apie mažą kaimynų bendruomenę, kur visi savotiški ir visi, pripažinkim, nesimpatiški. Trileriu kūrinio nepavadinčiau, labiau eiline šeimynine drama, kurioje gausu stereotipinių veikėjų, bet kažkuriuo metu supratau, kad nešuosi telefoną net į vonią, kad dar paklausyčiau, tad negaila ir visų keturių žvaigždžių. Įdomiausi man čia buvo visi tarpusavio ryšiai.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.60

Knygos žanras: trileris

Leidykla: Baltos Lankos
Puslapių skaičius: 384
Vertėjas: Ieva Šakelaitė

*knygą padovanojo leidykla


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram