Veni Vidi knygos atsiliepimas: Maria Turtschaninoff “Maresi”, “Naondelis” ir “Maresi Laiškai”

YA serijas mėgstu skaityti vienu ypu. Apskritai visas serijas, išskyrus detektyvus, mėgstu skaityti vieną dalį po kitos. Ir Maresi nuotykiai buvo mano sėslių atostogų skaitinys. Visas knygas įvertinau 4+, tad mano akimis, tai tikrai verta dėmesio istorija.

Seriją sudaro trys knygos: “Maresi”, “Naondelis” ir “Maresi Laiškai”. Antroji čia šiek tiek iškrenta iš konteksto ir labiau tarsi savarankiškas kūrinys, mat pirmoje dalyje susipažįstame su jauna mergina Maresi, kuri gyvena legendiniame moterų vienuolyne. Trečioje knygoje sekame jos nuotykius palikus šį saugų prieglobstį. Tuo tarpu antroji dalis yra viso ko priešistorė, beje pati žiauriausia, ir pasakoja kaip gi tas vienuolynas apskritai atsirado.

Mane kažkiek trikdė, kad pirma dalis tik 176psl, tad op op ir baigėsi nespėjus gerai įsijausti. Tačiau bendra visuma labai gera. Pradedam nuo gal net kiek radikaloko feminizmo. O ir kaip kitaip galėtų jaustis ir galvoti vienuolyno moterys, jei savo gyvenimuose matė tik smurtą. Kiekvienas susidūrimas su vyru baigdavosi arba mėlynėmis, arba mirtimi, arba atskirtimi nuo pasaulio ir mokslo. Radusios prieglaudą vienuolyne merginos čia gauna ir palaikymą, ir žinias. Bendryste ir palaikymas – svarbiosios kūrinio žinutės.

Tačiau radikalumas yra ir tamsumas. Ir autorė juo neužsižaidžia. Trečioje knygoje tonas švelnėja. Aršiai prieš vyrus nusistačiusi Maresi atranda, kad ne visi jie vienodi, kad mokytis, šviestis, gyventi geriau nori visi žmonės, nepriklausomai nuo lyties. Ir būtent švietimas yra tai, kas padeda pamatus ateities lygybei, pagarbai ir asmens laisvei.

Istorija neša daug žinučių ir ją tikrai verta skaityti tiek paaugliams, tiek bet kokios lyties suaugusiems. Nors istorija lyg ir fantastinė, lygi ir apie kažkokius senovinius laikus, bet juk ji apie mus ir tai, su kuo susiduriame kasdienybėje.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.78, 4.20 ir 4.22

Knygos žanras: YA fantastika

Leidykla: Aukso Pieva
Puslapių skaičius: 176, 384, 340
Vertėjas: Elžbieta Kmitaitė

*knygas skaičiau Antanuke


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram