Veni Vidi knygos atsiliepimas: Karsten Dusse „Dėmesingo įsisąmoninimo vadovas žudikui“

Oh, šią knygą pervertinau šimtus kartų. Nuo labai gerai iki wtf, ką čia skaitau? O tada atvirkščiai. Jei man kažkas lieptų trumpai apibūdinti kokia ši knyga, tai atsakymas būtų toks: čia yra parodija visokių koučerių, gyvenimo būdo patarėjų ir kitokių guru, arba kas nutinka jei jų patarimais vadovaujiesi pažodžiui.

Leiskit nukrypti nuo esmės į asmeninį gyvenimą. Mes turime probleminį šunį, kuris pasižymi agresija bei reaktyvumu. Žinoma, problemų savieigai nepaliekame. Todėl pamatę, kad vyks seminaras apie mūsų bėdų sprendimus, užsirašėme, sumokėjome ir laukėme. Lektorius iš Belgijos buvo pristatomas kaip elgsenos specialistas, profas, padėjęs šimtams. Ir iš tiesų jis pažėrė patarimų, tuo pačiu paaiškino, kad jo metodikos gali laikytis tik šunys, visiškai išvalę galvą, tai yra 3-6 mėnesius gyvenę be jokių trigerių. Tačiau mūsų, ir daugelio kitų, šuo gyvena mieste. Ką tada? Juk reikia eiti į gamtinių reikalų, o ten dirgiklis ant dirgiklio. Vežkite už miesto, į laukus. Ok… Bet kaip nusigauti iki automobilio, kuris gatvėje, iki jo reikia išeiti per laiptinę, kiemą, kuriame vis kažkas vyksta, prekes pristatinėja… Neškit, sako. Em… 30kg besimuistantį raumenų guzą? Na tada dar pasiūlė daryt reikalus terasoje ar balkone. Taigi, neišsikrausčius į kaimą trigerių neišvengsi, tad patarimai beverčiai.

Grįžtam prie knygos. Čia gi garsių nusikaltėlių advokatas pažodžiui laikosi dėmesingo įsisamoninimo patarimų. Maždaug, dabar žaidžiu su dukra, o apie žmogų bagažinėje pagalvosiu vėliau… Ir kas iš to gaunasi? Beveik tarantiniška painiava ir žudynės. Beveik, nes panašiai juokinga. Tik pas Tarantino būna daug kietų personažų, ypač moterų, čia gi tokių labai mažai. Moterys vos trys: nelabai adekvati advokato žmona, visiška višta kontoros praktikantė ir lygiavertė su kitais vadais nusikaltėlių generolė, valdanti prostitucijos tinklą. Visos epizodinės, kaip, tiesą sakant ir likę personažai. Vien tik advokatas čia pats sau fainas, nes tam, kad parodytų visų tų koučerių, gyvenimo gurų pamokėlių absurdiškumą realiame gyvenime, rašytojui daugiau veikėjų ir nereikėjo. Užteko to vieno.

Knyga man papuolė laiku. Kaip tik ištiko daug įvairių bėdų, o aš kaip mantrą kartojau tas neįgyvendinamas pamokėles. Ir vien nuo to pasidarydavo linksmiau. Mačiau išversta ir antra dalis, nepuolu, bet gal kažkada ir paskaitysiu.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.08

Knygos žanras: trileris

Leidykla: Alma Littera
Puslapių skaičius: 400
Vertėjas: Danutė Angelina Šaduikienė

*knygą skaičiau Antanuke, bet popierinę esu gavusi dovanų iš leidyklos


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram