Veni Vidi knygos atsiliepimas: David Lagercrantz „Obscuritas“

Detektyvai – vienas mėgstamiausių žanrų, bet prisipažinsiu, kad nebespėju sekti naujų serijų, tad šią pastebėjau visai atsitiktinai, nes akį užkabino „išsitaškiusio“ vyruko vaizdas ant viršelio. Ir iš tiesų knygoje yra vienas toks išsitaškęs. Ir net padeda ištirti nusikaltimą.

Kiekvienas (beveik) detektyvas turi nusikaltimo tyrėjus. Čia gi pagrindiniu smuiku groja pabėgėlių kvartale augosi policininkė Mikaela, o jai talkina turtuolis, nestabilios psichikos psichologijos profesorius Hansas. Tik tiek, kad Mikaela bylą tiria šiek tiek savarankiškai ir ne visai legaliai, o profesorius jai padeda tik kai ištrūksta iš savo neurozių ar kai nuskaidrėja narkotikų paveiktas protas. Ši porelė bando išsiaiškinti, kas iš tiesų nužudė afganų pabėgėlį, vaikų futbolo teisėją.

Neslėpsiu, aš labiausiai mėgstu istorijas apie sociopatus, serijinius žudikus ir t.t. Įvairūs tyrimai apie organizuotus nusikaltimus ar pabėgėlių, imigrantų problematiką man įdomios kiek mažiau. Gal dėl to, kad pirmosios atrodo labiau išgalvotos, o antrosios per daug realios ir arti? Visgi „Obscuritas“ įtraukė. Ir nors šiek tiek erzino chaotiškasis profesorius, tyrimo eiga pasirodė originali, o pati istorija priminė, kiek daug mes nežinome apie įvairius politinius užkulisius.

„Obscuritą“ priskirčiau prie lėtesnių žanro atstovų, tad jei mėgstate būtent tokius, pamėginkit. Pats Hansas Rekė, kaip personažas, mane sudomino, tad laukiu kitų dalių.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.33

Knygos žanras: Detektyvas

Leidykla: Alma Littera
Puslapių skaičius: 416
Vertėjas: Mantas Karvelis

*knygą skaičiau Antanuke


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram