1455(31) Donna Freitas „Devyni Rouzės Napolitano gyvenimai“

Estimated read time 2 min read

Veni Vidi knygos atsiliepimas: Donna Freitas „Devyni Rouzės Napolitano gyvenimai“

Rouzė nenori turėti vaikų. Ir autorė sugalvojo devynis variantus, kas nutinka, jei ji laikosi savo pozicijos ir išsiskiria su vyru. Arba lieka su juo. Arba pagimdo ir visi lieka kartu. Arba pagimdo ir išsiskiria ir t.t.

Atrodytų, kad idėja ohoho, o ir tema man pačiai, kokia įdomi. Juk aš irgi iš tų, kurios sąmoningai nenori. BET… Šioje knygoje man kliuvo viskas. Kiekvienas Rouzės gyvenimas prasideda ta pačia scena. Jos vyras mojuoja pilnu buteliukų maisto papildų, kuriuos geria nėštumui besiruošiančios moterys. Mojuoja ir piktinasi, kad buvo apgautas, nes Rouzė žadėjo pasistengti ir pastoti. Stop stop stop. Šita vieta būtų daug logiškesnė, jei jis mojuotų tuščia kontraceptikų pakuote, nes hey, jei negirdėjote, tai ne nuo maisto papildų pastojama, jie tik padeda organizmui pasiruošti.

Tada, nėra tokio gyvenimo, kur tas pats Rouzės vyras gautų bent šiek tiek patrauklių bruožų. Vėl gi, čia turbūt autorė norėjo pasakyti, kad nesusidėkit su lochais, o ypač, tai negimdykit jiems vaikų, nes kad ir kaip klostytųsi gyvenimas, jie iš gerosios pusės nesužibės?

Pati Rouzė manęs irgi neįtikino. Lyg ir feministė, lyg ir tas feminizmas niekuo nepasireiškia, išskyrus nenoru turėti vaikų, kurių gal ir neatsisakys, kad įtiktų vyrui.

Ir galiausiai autorė kerta iš peties: jei nesusilauksi vaikų, tai būsi nelaiminga. Jei susilauksi, tai irgi, bet čiut čiut mažiau. Ir to vaiko reikia, jei ne vienaip, tai bent kitaip, todėl Rouzei nepaliko jokio pasirinkimo. Juk mes privalome būti mamomis. Ech.

Mano įvertinimas: 2/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.7

Knygos žanras: romanas

Leidykla: Baltos Lankos
Puslapių skaičius: 368
Vertėjas: Inga Čepulienė

*knygą skaičiau Antanuke


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

2Comments

Add yours
  1. 1
    Anonymous

    Man pavadinimas ir idėja, kad herojė nenori vaikų priminė knygą “Septynios ar aštuonios Stelos Fortūnos mirtys”, na tik anoje knygoje nenoras turėti vaikų (o gavosi net labai priešingai) nėra esminė knygos veiksmo ašis

  2. 2
    Salomėja

    Anonime, skaičiau aš aną knygą. Nepalyginamai stipresnė. Nenorėjo Stela vaikų, bet ją kaip karvę kokią apsėklino :). Tačiau ten buvo vientisas kūrinys su gana įdomia istorija, o čia gi tas pats per tą patį su ta pačia išvada.

+ Leave a Comment