1454(30) Joyce Maynard „Paklausyk, kaip tave myliu“

Estimated read time 2 min read

Veni Vidi knygos atsiliepimas: Joyce Maynard „Paklausyk, kaip tave myliu“

Padovanodama šią knygą, leidykla padarė staigmeną, todėl daug apie ją nežinojau. Viršelis tinka įvairioms istorijoms, pavadinimas taip pat, tad nė nenumaniau, ko tikėti. Tačiau esu atvira įvairiems kūriniams, tad ėmiausi be jokių lūkesčių. Ir „Paklausyk, kaip tave myliu“ tapo mėnesio geriausia.

Tai knyga, kurioje nėra kažkokios didelės intrigos, puslapius versti kviečiančio siužeto, skubos. Romanas pasakoja apie vieną šeimą ir jos gyvenimą aštunto XX amžiaus dešimtmečio Amerikoje.

Knygos apie motinystę man dažnai yra tolimos. Tačiau šį kartą istorija pasirodė labai natūrali ir išjausta. Jauna, visiškai savarankiška moteris nesijaučia kažkokiu feminizmo simboliu. Ji nori vaikų ir šeimos. Galiausiai tokią sukūrusi Eleonora jaučia laimę tiesiog būdama mama. Tačiau pasaulis nėra paprastas. Šeimos tėvas – balalaika, kuriam nerūpi iš kur atsiranda pinigai, tačiau jis puikiai stato namelius medyje ar prigalvoja kitų pramogų. Todėl vaikai dievina tėvą, o mama, kurią graužia būtinybė apmokėti sąskaitas, atrodo surūgėlė. Pažįstamos situacijos, ar ne? Apie tai visa knyga: ryšius, santuoką, santykius, nutylėjimus, neišpildytus lūkesčius, neteisybę. Autorė rašo gražiai, pasakojime gausu jautrių detalių, puikiai kuriamas anų laikų paveikslas, o charakteriai ryškūs, ilgai nepamirštami.

Istorija prasideda vestuvėmis, kuomet pagrindinė veikėja dalyvauja sūnaus, gimusio dukra, vestuvėse ir po ilgo laiko susitinka su savo vaikais, kurie ją buvo išstūmę iš gyvenimo. Taigi, suprantama, kad laukia sudėtingas pasakojimas.

Mano įvertinimas: 4,5/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.23

Knygos žanras: romanas

Leidykla: Sofoklis
Puslapių skaičius: 480
Vertėjas: Rima Rutkūnaitė

*knygą padovanojo leidykla


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

+ There are no comments

Add yours