1452(28) Elia Barceló „Frankenšteino efektas“

Estimated read time 2 min read

Veni Vidi knygos atsiliepimas: Elia Barceló „Frankenšteino efektas“

„Debesu ganyklos“ leidžia labai įdomias knygas jaunimui. Dažnai tai maginės fantastikos kūriniai ar istorijos, kurios nagrinėja įvairias socialines problemas, tokias, kaip patyčios. „Frankenšteino efektas“ man į akį krito dėl kelionių laukų. Tai tema, kuri man patinka ir nesvarbu, ar tai rimtas mokslinės fantastikos kūrinys, ar meilės romanas, ar knyga jaunimui.

Atsižvelgiant į auditoriją, kuriai šis romanas ir skirtas, tai sakyčiau jis net šiek tiek rimtokas, nes nėra vien tik veiksmas veiksmas ir veiksmas, kažkiek gi autorė bando panagrinėti laikmetį, kai Europoje pradėjo plisti modernios idėjos, pvz., kad visi žmonės yra lygūs.

Maksas – medicinos studentas iš aštuonioliktojo amžiaus. Jis netyčia atsiduria mūsų laikuose, kur susipažįsta su Nora ir vos negauna širdies smūgio pamatęs ją su timpomis. Sprukęs nuo tokių baisybių jis vėl atsiduria savo laikmetyje, o iš paskos atsekusi Nora ilgam įstringa praeityje. Na ir čia, žinoma, seka įvairūs nesusipratimai ir nuotykiai.

O prie ko čia Frankenšteinas? Jam skirta daug dėmesio, nes knygoje bus ir pamišęs daktaras, ir prikelti numirėliai, kaip rašė pati autorė, ji labai domėjosi pirmuoju siaubo romanu ir istoriniu fonu, kuris jį supo.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3,54

Knygos žanras: romanas jaunimui

Leidykla: Debesų ganyklos
Puslapių skaičius: 360
Vertėjas: Eglė Naujokaitytė

*knygą pirkau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours