1446(22) Claire Vigarello „Kaip gimsta herojės“

Estimated read time 2 min read

Veni Vidi knygos atsiliepimas: Claire Vigarello „Kaip gimsta herojės“

Nuostabus ir lengvas romanas vasarai! Ir kaip netikėta, knygoje, kurioje labai daug kalbama apie erotinę literatūrą, praktiškai nėra sekso scenų. Prancūzai moka išlaviruoti, ar ne? Šiais sudėtingais laikais tikrai reikia pozityvių, bet gerų romanų. Istorija kupina kokybiško humoro ir aštrių pabaksnojimų į įvairias socialines problemas, pvz., tokias, kad tylus ir dar (oi!) storas žmogus, tarsi tampa nematomu.

38 metų Silvija dirba sekretore didelėje kompanijoje. Ji drovi, antsvorio turi daugiau nei iškalbos ir nors stengiasi tobulai atlikti savo darbą, jo beveik negauna, mat šefas viską planuoja telefonu. Pasigirdus gandams, kad greitai bus mažinami etatai Silvija savo širdgėlą ir baimes malšina rašinėdama visokias nesąmones. Be to, taukšėjimas klaviatūra padeda sukurti užsiėmusios įvaizdį. Taip nejučia gimsta Šarlotė – išgalvotas personažas, visiška Silvijos priešingybė. Ir netikėtoms aplinkybėms susiklosčius ta rašliava patenka į leidėjo rankas bei tampa didžiausiu bestseleriu.

Autorė rašo sklandžiai, ji kartais pasišaipo iš savo herojės, kartais būna jai atlaidi. Smagu stebėti paprastos šeimos gyvenimą, sekti Silvijos fantazijomis, kurios taip skiraisi nuo realybės, bei spėlioti, kuo gi baigsis visa ši istorija.

Rekomenduoju visiems, kurie ieško lengvo romano vasarai, tačiau bijo cukruotų istorijų ir įvairių meilių seilių. Subtili, šmaikšti, taikli istorija pasakoja apie paprastą moterį šiame nepaprastame ir stereotipų varžomame pasaulyje.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.29

Knygos žanras: romanas

Leidykla: Alma Littera
Puslapių skaičius: 416
Vertėjas: Erika Sabaliauskaitė

*knygą padovanojo leidykla


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

+ There are no comments

Add yours