Veni Vidi knygos atsiliepimas: Cho Nam-Joo „Kim Džijongė, gimusi 1982“

Mane ši knyga patraukė pavadinimu. Gal todėl, kad aš gimusi tais pačiais metais. Todėl įdomu paskaityti, kaip mano amžiaus žmonės gyvena kitoje, mums itin egzotiškoje, šalyje.

Iš literatūrinės pusės knyga itin paprasta. Toks, sakyčiau net sausokas, faktų dėstymas. Lyg ilgas gero žurnalo straipsnis. Bet tai nėra blogai, nes mane tiek domino pats gyvenimo būdas, aplinka ir situacija, kad aš nė nenorėčiau kažkokių kalbinių viražų. Trukdytų.

Iš dalies knyga šokiruojanti. Joje daugiausiai kalbama apie moterų padėtį šiuolaikinėje P. Korėjoje. Ir ji tikrai nėra gera. Į dideles kompanijas įsidarbina vos viena kita moteris. Į gerus universitetus patekti sunku. Net mokykloje mergaičių padėtis gerokai prastesnė.

Pas mus biurų miesteliuose įprasta matyti pietaujančius kolegas, kurie ant kaklo turi pasikabinę įėjimo į darbą korteles. Niekas to nesureikšmina. Ten gi moterys, tokios kaip Kim Džijongė, gavusios bet kokį darbą ofise, tą kortelę nešioja išdidžiai, mol, žiūrėkit, esu kompanijos dalis!

Tačiau tam tikri dalykai nestebino. Juk neseniai skaičiau vakarietišką kūrinį „Kuždesių tinklas“, kurieme pasakojama apie moteris, bandančias pritapti didelėse kompanijose. Kultūra kita, galimybės kitos, tačiau iš dalies taip panašu, taip panašu! Tik tiek, kad P. Korėjoje mergaitės nuo mažens auginamos „būti moterimis“, jau vaikystėje jos patarnauja broliams, atiduoda geriausius kąsnelius ir padeda jiems siekti tikslų. Kartais baisu pripažinti, bet ir pas mus taip būna. Todėl reikia skaityti, plėsti akiratį ir keisti pasaulį.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.18

Knygos žanras: romanas

Leidykla: Baltos Lankos
Puslapių skaičius: 176
Vertėjas: Martynas Šiaučiūnas-Kačinskas

*knygą padovanojo leidykla


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram