[2023 06 29] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Kimberly Brubaker Bradley „Kovos žodžiai“

„Kovos žodžiai“ nėra pirmoji autorės knyga, kurią skaičiau. Ir esu tikra, kad skaitysiu viską, ką ji parašys, nors kūriniai yra skirti jaunesnei auditorijai. Visgi temos, kurias ji aptaria, tikrai nesensta ir svarbios visiems ir visada. Dainė ir Sukė yra seserys, kurios dėl sistemos klaidos liko su neoficialiu patėviu, po to, kai jų mama pateko į kalėjimą. Pagrindinis romano balsas – dešimtmetė Dainė.

Dainė ir Sukė – įdomūs charakteriai. Mergaitės, kurios turėjo greitai suaugti, mergaitės, kurios patyrė seksualinį smurtą ir laikėsi tol, kol neišsivadavo iš skriaudėjo namų. O tada ta, kuri saugojo ir gynė, galiausiai palūžo. Tai knyga apie traumas, jų pasekmes, kovą su savimi, neigimą ir seserų ryšį.

„Kovos žodžiai“ neaprašo seksualinio smurto scenų, todėl tikrai tinkama jaunesnio amžiaus paaugliams. Knygoje ypač akcentuojama teisė į savo kūną, atkreipiamas dėmesys į tuos atvejus, į kuriuos suaugusieji numoja ranka, ak, juk čia tik berniukai žaidžia. Gnaibo krūtinę? Tai čia normalu, gi mergaitė patinka. Ne. Nėra normalu. Ir mažoji Dainė gali įkvėpti netylėti.

Be viso to, apie ką ši knyga, man patiko ir kaip ji parašyta. Man norėjosi glausti ir glostyti tuos veikėjus, o tuo pačiu ne kartą šypsojausi galvodama, kad gi šaunuolė kokia!

Mano įvertinimas: 5/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.66

Knygos žanras: romanas jaunimui

Leidykla: Nieko Rimto
Puslapių skaičius: 247
Vertėjas: Miglė Šaltytė

*knygą pirkau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram