1441(17) Charlotte Link „Paieška“

Estimated read time 2 min read

[2023 06 15] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Charlotte Link „Paieška“

Esu skaičiusi visas lietuviškai išleistas autorės knygas. O kaip gi kitaip, juk ji rašo detektyvus. „Paieška“ yra antroji serijos dalis (pirma – „Apgautoji“), kurioje ir vėl susitinkame tyrėjus Keitę ir Keilebą. Pirmą knygą skaičiau jau senokai ir nors buvo viena kita užuomina apie ankstesnius įvykius, daug ką atgaminti buvo keblu. Iš to galiu padaryti išvadą, kad tai tokie detektyvai, kurie faini kol skaitai, bet vėliau iš galvos išgaruoja be ryškesnių pėdsakų.

Istorija prasideda, kai dingsta jauna, per daug tėvo globojama paauglė. Vėliau dingsta dar viena mergaitė, o kaip tyčia Keitė apsistojusi jos tėvų svečių namuose. Mat policininkė grįžta į savo vaikystės miestelį, tam, kad sutvarkytų ir parduotų tėvo namą, kurį ankstesni nuomininkai gerokai suniokojo. Taigi, jei apsigyveni įvykių sūkuryje, tai neturi jokių šansų likti nuošalyje. 

Šalia pinasi dar kelios lygiagrečios istorijos. Man labiausiai patiko, kad autorė sukūrė labai skirtingus veikėjus. Ta pati Keitė vaizduojama kaip gabi, talentinga policininkė, tačiau itin nepasitikinti savimi, ypač kaip moterimi. Pvz., kitų autorių knygose tyrėjai irgi būna visokie atskalūnai, bet dažniausiai dėl vaikystės traumų ar kitų įvykių. O čia taip sava ir miela, juk daug uždarų žmonių. Tas nepasitikijėmas persiduoda ir į kolegų požiūrį, kurie talento net nepamato. Tokių personažų detektyvuose dažnai nepasitaiko. 

Kaip ir dera geram detektyvui, čia netruks įspūdingų siužeto vingių. Vieni jų nuspėjami, kiti gali ir nustebinti. Jei jums patiko kitos autorės knygos – tikėtina patiks ir ši. Jei esate kriminalinių istorijų gerbėjas, tai suteikite šansą ir šiai serijai. Iš Link knygų Keitės istorijos mane įtraukė labiausiai.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.01

Knygos žanras: Detektyvas

Leidykla: Alma Littera
Puslapių skaičius: 560
Vertėjas: Giedrė Sodeikienė

*knygą padovanojo leidykla


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

+ There are no comments

Add yours