1440(16) Alice Feeney „Akmuo, popierius, žirklės“

Estimated read time 2 min read

[2023 06 14] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Alice Feeney „Akmuo, popierius, žirklės“

Pamatai autorės pavardę ir žinai, kad nuobodu nebus. Tuo pačiu visiškai aišku ir ko tikėtis. Tai tikrai bus buitinis trileris. Tikrai tikrai su nepatikimais pasakotojais, kuriais pasitiki nebent skaitytojas naujokas. Ir tikrai reikia kreipti dėmesį į tai, kas pasakojama, arba tai, kas nutylima ir nepasakoma. Bet šitai, žinoma, pastebime, tik kai mintimis grįžtame atgal.

Ponai Raitai – įdomi porelė. Ypač Adamas, kuris turi retą ligą – neatpažįsta (neišskiria, nesuvokia, nemato) žmonių veidų. Tiesa, nežinau ar tas jo sutrikimas čia tikrai teisingai aprašytas, mat leidžiama suprasti, kad jei žmona pasikeistų šukuoseną, tai jos nebepažintų. Tačiau ar tikrai mums svarbios tokios detalės? Kažkaip galvoju, gi savus pažįstame iš visumos (pamatę iš tolo žinome, kad čia tas, nors nei šukuosenos, nei veido dar neįžiūrime).

Aš tokias knygas skaitydama tiesiog mėgaujuosi. Per daug nesikabinėju prie nelogiškų detalių, kokių visada pasitaiko, kai autoriai bando pavedžioti skaitytojus už nosies. Tačiau buvo vienas dalykas, kuris mane erzino – šalutinė veikėja (ta, kuri galimai kenkia). Man tiesiog pasirodė, kad jos buitis ir gyvenimo būdas yra neįtikinami. Mėgstu, kai tokio tipo knygose per daug nenukrypstama nuo tikrovės, nes tada viskas tik šiurpiau.

Beje, visai norėčiau apsistoti gyvenimui pritaikytoje bažnyčioje.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.95

Knygos žanras: Trileris

Leidykla: Balto
Puslapių skaičius: 306
Vertėjas: Gabrielė Virbickienė

*knygą padovanojo leidykla


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

+ There are no comments

Add yours