1439(15) Samuel Bjørk „Vilkas“

Estimated read time 2 min read

[2023 06 28] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Samuel Bjørk „Vilkas“

Aš esu didžiulė detektyvų gerbėja. Stengiuosi perskaityti visus ir tikrai savo galvoje turiu milžinišką duomenų bazę, kuria remdamasi galiu pasakyti geras, blogas ar vidutinis šis kūrinys, visų kitų žanro atstovų kontekste. Mano etalonas yra Jo Nesbo (manau, kad nenustebinau), tad daugeliui autorių tikrai sunku lygiuotis į šį skandinavų dievuką. Turbūt ir Samuel Bjørk nestatyčiau ant to paties laptelio, bet kad jis gana netoli, vos per rankos atstumą, tai tikrai. 

Autoriaus detektyvai apie Mia Kriuger yra kupini tamsos bei greito tempo. „Vilkas“ – nulinė serijos dalis, arba kitaip tariant – priešistorė. Ją skaityti buvo keista dėl to, kad jau žinojau, kaip susiklostė tam tikri dalykai asmeniniame veikėjų gyvenime. Tačiau tuo pačiu buvo labai įdomu matyti, kaip jaunoji Mia atėjo į nusikaltimų tyrimų skyrių ir galiausiai čia tapo nepamainoma.

Stipriausia tiek šio detektyvo, tiek visos serijos pusė yra pagrindiniai veikėjai. Kartais taip įsijausdavau, kad net pasimiršdavo nusikaltimo tyrimo linija. O juk jos tempas pašėlęs, o siužeto vingiai sukaliojasi į visas kryptis ir ne vieną kartą. Rekomenduoju atrasti ne tik šią knygą, bet ir visą seriją. 

Trumpai: Ar mėgstate tamsias istorijas? Sudėtingus veikėjus? Greitą tempą ir netikėtus siužeto posūkius? Tuomet Samuel Bjørk yra tas autorius, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.8

Knygos žanras: detektyvas

Leidykla: Alma Littera
Puslapių skaičius: 464
Vertėjas: Viktorija Gercmanienė

*knygą skaičiau Antanuke.


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

+ There are no comments

Add yours