[2023 04 28] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Mary Kubica „Dingusios“

Dar vienas trileriukas mano repertuare! Faktas, kad leidykla „Svajonių knygos“ moka soc. tinkluose išreklamuoti dalį savo leidinių (kiti gi skaitytojų bendruomenėje tarsi neegzistuoja). Nori ar nenori, jei seki bendraminčius, tai į galvą įsirėžia įvairios liaupsės. Tada, žinoma, kartelė kyla aukštai. Juk kitose knygose veikėjai stereotipiniai, siužetai nuspėjami, o va čia tai jau bus! Ir tada būna tiesiog paprastai: neblogai ir tiek.

Istorija yra apie nedidelę bendruomenę, kurią tai vieną, tai kitą kartą supurto dingstančios ir mirštančios moterys. Pasakojama iš daugybės skirtingų perspektyvų, šiek tiek šokinėjama laike. Nors anotacijoje skamba žodžiai „intriguojančiame ir bauginančiame trileryje įtampos išlaikymo meistrė“, man gi istorija pasirodė gana rami. Vertinant panašių trilerių kontekste. Ką laikau panašiais? Na kad ir iš paskutinių skaitytų „Akmuo, popierius, žirklės“, „Tu ne vieniša“, „Mieloji Rouzė Gold“ ir t.t. Buvo vietų, kur nuoširdžiai varčiau akis. Spoilint negaliu, bet jei kas skaitė, tai tarkim apsilankymo pas ginekologą scena man pasirodė kiek juokinga ir netikroviška.

Autorės rašymo stilius labai paprastas, bet tuo pačiu ir suka ratais kvadratais norėdama pasakyti kuo daugiau, besiversdama su mažai. Net kikenau skaitydama vieną GR atsiliepimą, apie pradžios epizodą, kur veikėja eina atidaryti durų. Penkis puslapius eina, o už durų tik… Ai, perskaitysit patys. Aš pasakotojų vaidmenis būčiau atidavusi kitiems personažams.

„Dingusios“ – visai smagus skaitaliukas savaitgaliui, tačiau tikrai kažkur panašių trilerių viduriuke.

Mano įvertinimas: 3/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.15

Knygos žanras: detektyvas

Leidykla: Svajonių Knygos
Puslapių skaičius: 384
Vertėjas: Emilija Žičkytė

*knygą pirkau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram