1432(8) Frank Herbert „Kopa. Mesijas“

Estimated read time 2 min read

[2023 04 02] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Frank Herbert „Kopa. Mesijas“

Kažkaip sunku man įvertinti šią knygą. Jei tai būtų savarankiškas kūrinys, sakyčiau, kad nepatiko. Aš nesu didelė savigrauža užsiimančių herojų gerbėja. Tačiau tai nėra atskira istorija, tai – „Kopos“ tęsinys ir matyti, kaip keičiasi veikėjas, kurį jo pasaulis sudievino, tikrai įdomu. Nors, žinoma, rezultatas nenustebino.

Jei „Kopa“ labiau nuotykių knyga (be abejo apipinta filosofija, politika, puikiomis įžvalgomis apie žmoniją ir ateitį), tai „Mesijas“ labiau atmosferinė. Čia aš jaučiau nostalgiją dykumai ir praeičiai. Čia nėra aplinkos detalumo, tik užuominos į tai, kaip pasikeitė pasaulis. Žmonės, kurie skaitė ir kitas dalis, sako, kad antroji tiesia tiltą link tęsinių. Man gal kažkiek trūko pasaulio. To už kurį kovojo, dėl kuro mirė, sukilo, ėjo į mūšius.

Kaip jau sakiau, sunku man įvertinti, nes nei patiko, nei nepatiko. „Kopą“ įtraukiau į metų geriausias, o prie „Mesijo“ tik pasidėjau varnelę. Nepaisant to, pagrindinis mano knygų mugės pirkinys buvo trečioji dalis, man tai vienas įspūdingesnių fantastikos epų.

Mano įvertinimas: 3/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.89

Knygos žanras: detektyvas

Leidykla: Kitos knygos
Puslapių skaičius: 264
Vertėjas: Matas Geležauskas

*knygą pirkau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

1 Comment

Add yours
  1. 1
    Miau

    Man būtų gaila laiko tokiai didžiulei ir pasenusiai literatūrai, o jau ekranizacijos nuobodumas neapsakytas… 🙁

+ Leave a Comment