1414(86) Robert Galbraith „Šilkaverpis“

Estimated read time 2 min read
[2022 12 26] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Robert Galbraith „Šilkaverpis“

Antra serijos dalis apie privatų seklį Kormoraną Straiką ir jo partnerę Robiną. Neslėpsiu, šie detektyvai man labai patinka (dabar baiginėju trečią knygą). Autorė gera pasakotoja, tą įrodžiusi jau ne vieną kartą.

Staiko serijos dvelkia klasika. Tyrimai nėra skubūs, tačiau veiksmo nepritrūksta. Nuolat atrodo, kad istorija rutuliojasi kažkur šeštame dešimtmetyje, tačiau iš tiesų gi šiais telefonų ir kompiuterių laikais.

Kormoranas su Robina tiria dingusio rašytojo bylą. Jiems tenka apklausti daugybę leidybos pasaulio žmonių, nes pasirodo, kad autorius dingo po to, kai sukūrė šlykštų pasakojimą apie atpažįstamus veikėjus. Daugelis iš jų padarytų viską, kad kūrinys neišvystų dienos šviesos. Ir vėl atrodė, kad mes vaikštome ne po šiuolaikinių leidyklų užkulisius, o grįžtame bent 50 metų atgal.

Daugelyje detektyvų serijų ypač svarbūs yra asmeniniai tyrėjų gyvenimai. Nenukrypta nuo to ir čia. Kormoranas kare neteko kojos ir jo vargai su protezu ar skaudančia bige aprašyti labai realistiškai. Tikrai nėra taip, kad čia tik pikantiška detalė, kuri patogiai pamirštama, kai veikėjui reikia tapti supermenu. Seklio partnerė-asistentė-sekretorė Robina irgi yra gyvas personažas. Rašytoja nepadarė jos nei naivia kvailute, nei kažkokiu genijumi. Malonu stebėti jų santykius ir vidines dramas, mat kituose detektyvuose tai būna perspausta.

Kadangi aš jau baigiu perskaityti trečią dalį, tai turiu pasakyti, kad „Šilkaverpis“ man pasirodė silpnesnė tiek už „Gegutės šauksmą“, tiek už „Blogis kaip amatas“. Tačiau aš nemoku vertinti pavienės knygos, esu įsikibusi į bendrą visų jų įspūdį. Skaitykit, jei mėgstat modernų Doilį, šiuolaikinę Kristi ar tiesiog gerą kriminalinį pasakojimą.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.04

Knygos žanras: detektyvas

Leidykla: Alma Littera
Puslapių skaičius: 448
Vertėjas: Danguolė Žalytė-Steiblienė

*knygą pirkau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours