1412(84) Dolly Alderton „Vaiduokliai“

Estimated read time 2 min read
[2022 12 20] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Dolly Alderton „Vaiduokliai“

Panašu, kad būsiu nepritapėlė, bet nesu sužavėta šia knyga. Kai kas ją lygina su Bridžita Džouns. Bet garsioji Bridžė buvo juokinga. Žinoma, kažkiek morališkai jau paseno, nes „Vaiduokliuose“ daug kalbama būtent apie šiuos laikus ir apie pažintis per programėles. Tačiau mane visada atstumia knygos, kuriose užsiciklinima ties viena problema. Šį kartą – rasti vyrą. Tiesa, užsiciklinimas daugiau pasireiškė pas pagrindinės herojės draugę, bet faktas, apie ką daugiausiai sukosi kalba.

Dalis situacijų man pažįstamos. Kad ir tas anotacijoje minimas dingęs „žavus“ vyras. Manau daugelis mūsų turėję visokių santykių, visokių pasimatymų ir visokių baigčių.

Problemos aktualios. Kaip dorotis su visuomenės spaudimu tam tikru metu sukurti tam tikrą gyvenimą? Kaip susitaikyti su tėvų senėjimu ir tokiomis ligomis kaip Alzhaimeris? Kaip palaikyti ryšius su draugais, kurie jau „susitvarkę“ gyvenimą? Ir čia dar ne viskas. Tačiau nepaisant aktualumo, aš labai sunkiai skyniausi per puslapius. Gal tikėjausi, kad visos mūsų šiuolaikinio pasaulio bėdos bus dėstomos žaismingai, na taip kaip Bridžėje, kurioje puikiai parodijuojami stereotipai. Gal tikėjausi, kad čia juokinga (turiu omenyje juodoką humorą ir sarkazmą) knyga, tik visi bajeriukai pasirodė netikroviški. Ir nusibodo. Šalutiniai veikėjai visą laiką erzino, su pagrindine heroje buvo sunku susitapatinti.

Visgi, kaip minėjau, rašytoja iškelia daug skaudulių, todėl „Vaiduoklius“ skaityti verta, o ir atsiliepimai tikrai geri, tad nemeskit kelio dėl mano vienos nuomonės.

Mano įvertinimas: 2.5/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.92

Knygos žanras: romanas

Leidykla: Jotema
Puslapių skaičius: 384
Vertėjas: Ignė Norvaišaitė-Aleliūnienė

*Knygą įsigijau pati


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours