1408(80) Luca Di Fulvio „Žmogus, kuris dovanojo svajones“

Estimated read time 2 min read

[2022 12 05] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Luca Di Fulvio „Žmogus, kuris dovanojo svajones“

Pastaruoju metu autoriaus pavardė dažnai šmėkščiojo bukstagrame ir beveik visada teigiamame kontekste. Sudomino, nes mėgstu tokio tipo knygas: storus romanus, apimančius bent poros kartų gyvenimą. Traukia ir senasis Niujorkas, tais gangsterių ir sausojo įstatymo laikais.

Prisijungiu prie bandos – buvo įdomu, skaičiau su pasimėgavimu, žavėjausi kaip neperkraudamas detalėmis autorius geba kurti tuometinę atmosferą.

Apie ką šita knyga? Dar viena istorija apie amerikietišką svajonę. Gal šiek tiek saldoka. Bent jau pabaiga. Prievartos vaisius, kekšės sūnus, šviesaus gymio italų berniukas auga Žemutiniame Ist Saide. Čia jam kelią į pripažinimą tenka skintis… ne jėga, o gudrumu ir liežuviu. Ir jis skinasi. Iki pat savo svajonių išpildymo. Ir nors jo padėties vaikiui tie troškimai atrodo nerealūs, visgi talentingi būdai išsisukti iš įvairių situacijų herojų veda ten, kur jam reikia. Kartais galvojai ar ne per lengva viskas čia, gerb. rašytojau? Žmonės čia per daug nepergyvena dėl savo dalios, pvz., darbo viešnamyje. Keistoka.

Man šis romanas visiškai pramoginis. Neapsunkina, suteikia šiek tiek istorinio konteksto, mieli veikėjai, už kuriuos sergi ir žinai, kad pabaigoje turėtų būti happy end’as, nes autorius nebando kurti dramos bei apsunkinti ir taip jau sunkios personažų dalios. Visi tie puslapiai tirpte sutirpsta. Tad jums rinktis ar tai privalumas, ar trūkumas.

Mano įvertinimas: 3,5/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4,3

Knygos žanras: detektyvas

Leidykla: Alma Littera
Puslapių skaičius: 672
Vertėjas: Gintautė Norkūnaitė

*Knygą išsimainiau


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

+ There are no comments

Add yours