1392(64) Colson Whitehead „Nikelio berniukai“

Estimated read time 2 min read
[2022 09 12] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Colson Whitehead „Nikelio berniukai“

Atsiliepimai apie šią knygą įvairūs. Vieniems patiko, nes patinka kūriniai pagal tikras istorijas, kiti kritikuoja už per daug dokumentišką rašymo stilių, lakonišką kalbą ir gūžčioja pečiais už ką gi čia tas Puliceris. Aš esu fanų komandoje ir labai stengiausi atsiriboti nuo matytų neigiamų įvertinimų, kurie, deja, kažkiek įtakos daro vien atkreipdami dėmesį į trūkumus. Gerai tai, kad prieš mane skaitęs vyras tiek negailėjo gerų žodžių, kad net užsimaniau kuo greičiau perskaityti.

Istorija nukelia į tuos laikus, kuomet patekti į kalėjimą daug nereikėjo. Užteko būti juodaodžiu ir atsisėsti ne prie to stalelio. Gal ir dabar turime daug rasizmo apraiškų visame kame, tačiau oficialiai vakarų visuomenė siekia to atsikratyti, kai tuo tarpu anuomet atimti iš žmogaus ateitį vien todėl, kad jis ne tos odos spalvos buvo normų norma.

Pagrindinis veikėjas – juodaodis paauglys. Gabus, turintis svajonių mokytis koledže. Tačiau vieną dieną įsėda ne į tą automobilį ir taip atsiduria perauklėjimo mokykloje. Kas ten vyksta pasakoti nebūtina, nes užtenka žinoti, kad knyga paremta tikra istorija ir tikri vaikų kapai buvo aptikti šalia jos.

Man ši knyga suteikė istorinių žinių apie paprastą tam tikro rato kasdienybę, jaudino draugystės temos ir net tas kritikuojamas rašymo stilius labai patiko, nes jačiau tarsi savo pačios norą atsiriboti, nedaugžodžiauti, užfiksuoti, papasakoti taip, tarsi ten buvau, bet ne man skaudėjo. Kaip visada, mano laki fantazija užpildo kiekvieną tarpelį, o kiekviena užuomina iškeroja.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4.26

Knygos žanras: romanas
(Mano subjektyvia nuomone) skaitytos panašios knygos:

Elizabeth H. Winthrop “Paskutinė malonė”

Leidykla: Alma Littera
Puslapių skaičius: 224
Vertėjas: Eugenijus Ališanka

*Knygą padovanojo leidykla


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours