[2022 08 12] Veni Vidi knygos atsiliepimas: Leena Lehtolainen „Priesaikos laužytojas“

Kartais man kelia nuostabą tai, kad tam tikros knygos yra išleidžiamos. Trileriai yra populiarūs. Daug skaitytojų juos mėgsta. Aš tai jau tikrai. Ir taip mėgstu šį žanrą, kad nekeliu didelių reikalavimų. Vidutiniokas man yra ok, visada rasiu, ką pagiri ir kaip apginti. Tačiau ši knyga net ne vidutiniokė. Ji tikrai prasta ir iš atsiliepimų bei reitingų panašu, kad ne man vienai. Tad kaip čia praslydo į knygynų lentynas?

Pradėkime nuo to, kad siužetas yra visiškai nerealus ir primena Tarantino absurdą. Tik pasatarojo filmai būna skoningi, stilingi ir su juodojo humoro užmanymu. O štai pas Leena Lehtolainen kažkodėl, man atrodo, nebuvo jokių užmačių rašyti komediją. Kiekvienas žingsnis nelogiškas, netikroviškas ir keliantis nuostabą. Rimtai?

Veikėjus autorė bandė sukurti turtingus praeitimi ir charakteringus. Bet ir vėl nieko nesigavo, man pasirodė tarsi surinkti įvairių, kažkur pasiteisinusių savybių rinkiniai, tik jie čia netiko.

Nukrypstant nuo knygos, turiu klausimą. Ar jūsų neerzina, kai autoriai sugalvoja, kad herojus vaikystėje patyrė kokią nors traumą ir pusę knygos nesako, kokią, nors tai visiškai nesusiję su siužetu, o tik su veikėjo charakteriu? Pvz., atsako, kodėl jis vienišas ar bijo kurti santykius. Tai, kam ten tampytis ir neparašyti, kas nutiko, o vis mėtyti užuominas, kurios ne vietoje, ne laiku ir nieko tai knygai neduoda? Buvo ir čia tokia situacija.

Aš labai retai blogai rašau apie knygas, nes paprasčiausiai neperskaitau tų, kurios man nepatinka. Metu ir tiek. Ši kažkaip buvo po ranka, vis tikėjausi tikėjausi ir taip priėjau pabaigą, tad beliko tik duoti skūpų dvejetuką ir atsiprašyti leidėjų, kurie man trilerį padovanojo ir turbūt juo tikėjo. Na ne šį kartą.

Mano įvertinimas: 2/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3,29

Knygos žanras: trileris

Leidykla: Balto
Vertė: Aida Krilavičienė
Puslapių skaičius: 320

*Knygą padovanojo leidykla


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.