[2022 06 27] Veni Vidi Knygos: Ragnar Jónasson „Akinantis sniegas“*

Šalta, balta, atšiauru, uždara, liūdna, vieniša – tokie apibūdinimai tiktų šiai knygai. Tai detektyvas, kuriame nėra labai didelės intrigos, užtat stipri atmosfera ir įdomūs veikėjai. Tai daro kūrinį patraukliu. Šį kartą kelsimės į ne tokią populiarią detektyvuose vietą – Islandiją. Ir net ne sostinę, o į tolimą užkampį, kuris po rimtesnės pūgos tampa izoliuotu.

Pagrindinis veikėjas man pasirodė visiškai netipinis. Jaunas vaikinukas, ką tik baigęs mokslus policijos akademijoje, o kadaise bandęs krimsti teologiją, sutinka dirbti Islandijos miestelyje, fjordų apsuptyje. Toks jaunuolio užmojis visai nepatinka sostinėje likusiai panelei, tad jie iš karto ima tolti. Autorius tokiu žingsniu tik sustiprina atskirtį nuo pasaulio.

Vienišas Aris atsiduria nepažįstamoje, atšiaurioje vietoje, kur jį sutinka lyg ir draugiškai, tačiau arti neprisileidžia. Be sniego jis čia beveik nieko nemato, nusikaltimų nėra, o policininkai iš esmės dirba girtų gyventojų taksistais. Tačiau ar mes skaitytume knygą, jei mėnesių mėnesius nieko nevyktų? Tikrai ne. Susipažintume su aplinka, paalsuotume sniegu, dar šiek tiek, pagalvotume, kad vargšai jie ten šaltyje ir tamsoje bei gi padėtume knygą į šoną. Tad čia mus pagauna pora nusikaltimų.

Šio kūrinio žavumas – lėtas ir nuoseklus įvykių narpliojimas. Bendruomenė ir jos tarpusavio santykiai. Senos paslaptys. Pagrindinio personažo kitoniškumas bei dar nesugandintas požiūris į pasaulį. Mačiau, kad šią seriją sudaro jau 6 knygos, todėl bus įdomu stebėti, kaip Aris auga.

Šį kartą aš rašau didesnį pažymį nei knygų skaitytojų bendruomenė.

Mano įvertinimas: 4/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 3.56

Knygos žanras: detektyvas
Panašios knygos: 
Mads Peder Nordbo „Ledynų alsavimas“,
Louise Penny „Ramus gyvenimas“,
Anna Johannsen „Lavonas paplūdimio krėsle“.


Leidykla: Baltos Lankos
Vertė: Vaida Jankūnaitė
Puslapių skaičius: 288

*knyga yra leidyklos dovana


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.