[2022 06 18] Veni Vidi Knygos: Tess Sharpe „Mergaitės, kuriomis buvau“*

Yra net keli kriterijai, kurie lemia, kad noriu perskaityti vieną ar kitą knygą. Panašų skonį turinčių žmonių rekomendacijos. Jau pažįstamas autorius. Intriguojanti anotacija. Mėgiamas žanras. Viršelis ir net pavadinimas. Šį kartą viršelis tikrai veržėsi į priekį prieš kitus argumentus. Primena Tarantino filmų plakatus su Uma Thurman.

Knyga skirta jaunimui ir šiek tiek apsigavau įsivaizduodama, kad ji bus paviršutiniškesnė ir linksmesnė. Tokia apgavystė išėjo į naudą, nes gavau daugiau nei tikėjausi ir nors istorija skatosi greitai bei lengvai, siužetas turi daugiau minusų nei pliusų, ji talpina vieną kitą rimtą temą, pvz, smurtą artimoje aplinkoje.

Taigi, anotacija sako, kad Nora, kartu su savo mergina ir ex vaikinu, tampa įkaite banko apiplėšimo metu. Noros praeitis turėtų padėti išsikapstyti iš problemų. Būtent dėl tokio aprašymo galvojau, kad čia bus greito veiksmo kietuolės šou. Tačiau veikėjai pasirodė paprastesni ir pažeidžiamesni nei maniau. Tiesiog paaugliai įmesti į keblią situaciją. Daug šokinėjama į pagrindinės veikėjos praeitį, kurioje jai motina skyrė nelengvų vaidmenų, su tikslu išvilioti pinigus iš vyrų. Ir vėl, atrodė, kad gausiu tarantinišką ar oušenodvyliktukišką šou, bet mergaitė gi buvo su natūraliomis baimėmis ir nuoskaudomis.

Tarp minusų galiu paminėti tai, kad istorija iš esmės neįtikinama ir tarsi pritempta iškelti įvairias problemas, o tada siužetas pats savaime lyg ir viską užgožia. Pavyzdžiui veikėjų tarpusavio santykiai neįtikino. Noros sesers vaidmuo taip pat. Tačiau čia kalba žmogus, kuris perskaitė daug įvairių knygų. Paaugliams, kuriems ji ir skirta, gal viskas pasirodys savo vietoje, o ką tik perskaičiusi „Mergaitėms, kuriomis buvau“ likau patenkinta ir iš karto daviau 4 žvaigždutes. Tik dabar, jau po kurio laiko, įvertinimą norisi šiek tiek pamažinti.

Beje, reklamuojama, kad pagal knygą kuriamas serialas. Kažkodėl tikiu, kad gilesnės problemos bus nuslopintos, o išryškinta kinematografiškoji istorijos pusė.

Mano įvertinimas: 3,5/5
Goodreads įvertinimas šio įrašo dieną: 4,14

Knygos žanras: YA (Yang Adult), romanas jaunimui
Panašios knygos: Labai panašių knygų nesu skaičiusi, tačiau prieš akis iškyla Erin Watt “Popierinė princesė”.

Vertėjas: Indrė Kaulavičiūtė
Leidykla: Alma littera
Puslapių skaičius: 368

*Knyga yra Alma Littera leidyklos dovana.


Veni Vidi Facebook
Veni Vidi Instagram
Veni Vidi Knygos Facebook
Veni Vidi Knygos Instagram

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.