Stephen King „Ponas Mersedesas“

Mano komentarai: Kingas yra daugybės žmonių dievukas, apie jį arba gerai, arba nieko. Gerbėjai netiki įvairiais gandais, kad jo knygas kuria ghost writer’iai, nors man tai labai įtikinama. Koks mano santykis su šiuo autoriumi? Krimtau aš kažkada tas violetines knygas, mano ex vyras buvo gerbėjas, tai ir iš inercijos (reikia gi suprasti, kas patinka žmonėms, su kuriais gyveni) kažkiek skaičiau. Tikrai būta gerų istorijų, bet aš atspari tokio tipo šiurpui knygose (realizmas arba supermamos baugina labiau), tai manęs kažkaip jis nepaveikdavo.

Vienas kūrinys, konkrečiai – „Dvikova“, net labai patiko, nes esu pamišusi dėl postapokaliptinių istorijų. Tačiau visumoje man Kingas nuobodokas. Perskaitai vieną, dvi, tris istorijas ir pradeda atrodyti, kad tas pats per tą patį. Tik pas kitus autorius įdomu (pvz. mano mylimo Jo Nesbo Hūlės detektyvai sukurti pagal tą pačią schemą ir kartojasi), o pas Kingą – nuo-bo-du. Laikau save jau pakankamai prisiskaičiusią įvairių knygų, kad suprasčiau, kas ir kodėl žavi kitus, kur slypi kabliukai ir kodėl autorius populiarus. Bet man nelimpa.

Bandžiau kažkada skaityt „Tas“, tai tik įpusėjau, nes užmigdavau. Dabar „Poną Mersedesą“ kankinau kankinau. Jau maniau mesiu, bet, ai, pabaigiau kažkaip, į vidurį vis įterpdama kitų knygų. Kodėl aš jo iš viso ėmiausi, jei žinau, kad Kingas ne mano autorius? Nes čia detektyvas ir dar, kaip jau minėjau, yra knyga, kuri labai patiko, tad negalima numoti ranka į šansą atrasti ir dar vieną, bet viskas, ką buvau skaičiusi, tai išleista „Eridano“. Senos tos istorijos, o va Mersedesas apie šiuos laikus. 2009-ų metų krizė. Jau visi turim telefonus ir internetą. Jau ne aštuntas dešimtmetis. Tai ir buvo įdomu, kas naujo. Ir nieko. Be laiką nurodančių detalių ir vėl jaučiausi senoje geroje atmosferoje. Vėl viskas kaip visada.

Na bet ką čia. Kažkam ir Backman ar Murakamis nepatinka, ačiū, kad bent pabandot 🙂

Oficialiai: čia.

Puslapių skaičius: 480
Knygos kilmė: leidyklos „Alma Littera“ dovana
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram
Knygos žanras:  detektyvas