Agnes Ravatn „Paukščių tribunolas“

Mano komentarai: Gal kiek netikėta, bet šią vasarą skaičiau tiek nedaug knygų, kad šią galėčiau įvardinti viena geresnių. Senokai jau ji pas mane guli, kadaise akį patraukė viršelis, juk turiu silpnybę raudonplaukėms, o ir užrašas „Skandinavų psichologinis trileris“ nulėmė, kad anksčiau ar vėliau turėjau ją perskaityti.

Ši knyga dafniška. Ir čia turiu omenyje Daphne du Maurier Rebeką ir Reičelę. Visas įdomumas paremtas ne tuo, kas ten vyksta tarp veikėjų, o niūrios, įtemptos atmosferos kūrimu. Veiksmas vyksta ribotame plote – nuošaliame namelyje prie fjordo. Veikėjai irgi vos du, be epizodinių, tokių, kaip pardavėja. Ir nors tam tikros detalės, pvz., mobilusis telefonas, sufleruoja, kad veiksmas negali būti labai senas, tačiau nuotaika lyg praeito amžiaus pradžioje.

Ji pabėgo nuo skandalo ir įsidarbino namų ekonome. Jis – jos šeimininkas. Keistas, uždaras, paslaptingas, šiek tiek laukinis. Ir sunku suprasti, kur veda istorija. Ar jie sukris į lovą ir viskas baigsis „ilgai ir laimingai“? O gal nužudys vienas kitą? Baigsis ši knyga gerai ar blogai? Autorė įmeta akmenuką į vandenį ir ramiai žiūri į sukeltus ratilus. Tada dar vieną. Ir dar. Įtampa auga, tada leidžia atsikvėpti, tada dar akmenukas. Mane įtraukė tas laviravimas tarp nuotaikų, čia ir stiprioji romano pusė.

Mėgavausi skaitydama. Knygos apimtis nedidelė ir nors buvo gaila baigti, tačiau pats tas balansas, kai dar nenusibosta, vis dar įdomu ir nėra kur ištęsti.

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, bet nebuvo ir labai blogai, nepatinkančių knygų aš nebaigiu, 2 – tikrai gera, nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, osom, wow, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiaičia.

Puslapių skaičius: 224
Knygos kilmė: knygą išsimainiau
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram
Knygos žanras:  psichologinis trileris