Rachel Caine „Mirusiųjų ežeras“

Mano komentarai: Aš be trilerių niekaip, o šis dar ir susilaukė gerų atsiliepimų. Baigusi Harį čiupau ilgai nedvejojusi. Ir pirmuose puslapiuose susidūriau su akimirkos nuoboduliu. Pasirodė, kad pagrindinė herojė mane erzins ir istorija nepatiks. Tačiau užvertusi paskutinį puslapį galiu pasakyti, kad knyga puikiai sukalta.

Esmė jos paprasta. Gyveno sau Džina laimingai, kol nepaaiškėjo, kad jos vyrelis itin žiaurus serijinis žudikas. Jį nuteisė, kaip ir viskas tvarkoje. Bet. Sakysiu tiesiai šviesiai: internete užsikuria šūdų malūnas nukreiptas į žudiko šeimą. Komentatoriai rašo šlykštynes, linki vaikams ir žmonai mirties, kuo žiauresnės tuo geriau. Bėgdama nuo trolių persekiojimo Džina keičia tapatybes, gyvenamąsias vietas, dresiruoja vaikus gyventi parengtyje ir t.t.

Ši dalis atrodytų perdėta. Na gerai, loja tie komentatoriai internete, bet ar kažką daro? Tačiau nepamirškime, kad knygos veiksmo vieta yra Amerika. Čia ne Lietuvėlė, kurioje visi pasyvus, koks nors streikas įvyksta kartą per dešimtmetį ir nesulaukia reakcijos ir daugų daugiausiai Gražulis eina perėkauti į jam nepatinkantį renginį. Ten JAV viskas truputį kitaip. Ir pilna žmonių, kurie turėdami beprotį vedlį gali susitelkti. Pažiūrėkit į Kapitolijaus šturmą. Didesnė šalis, daugiau fanatikų, o dar kiekvieno kišenėje ginklas. Kažkodėl aš tikėjau, kad Džinos baimė logiška.

Tačiau ruoškis nesiruošęs, gyvenime viskas dažnai nueina ne pagal planą. O iš to susideda knygos intriga, įtampa ir įdomumas. Negaliu sakyti, kad istorija buvo nenuspėjama, tačiau parašyta gerai.

Tad jei pirmuose puslapiuose dar šiek tiek snaudžiau, į pabaigą jau buvo sunku atsitraukti. Aš tikiuosi leidykla vers kitas serijos dalis, nes skaitydama anotacijas mačiau, kad daug įdomybių dar laukia šios šeimynėlės.

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, bet nebuvo ir labai blogai, nepatinkančių knygų aš nebaigiu, 2 – tikrai gera, nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, osom, wow, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: Aprašymai leidyklos puslapyje.

Puslapių skaičius: 352
Knygos kilmė: knygą padovanojo leidykla „Balto“
Perskaityta: 2021 01 08
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram
Knygos žanras: trileris