Giacomo Papi „Broliai Kalėdos. Kalėdinė istorija“

Mano komentarai: Ši knyga man krito į akį dar tada, kai nežinojau, kad šiaip jau skirta suaugusiems, nors tinka visai šeimai. Žinoma, daug el. parduotuvių ją pasidėjo prie vaikų literatūros, nes kam gi rūpi.

Taigi, knyga žadėjo gana įdomų siužetą. Įsivaizduokite, kad susirgo Kalėdų Senelis ir paprašė savo brolio, kad jis išvežiotų dovanas. Brolis geras, ne koks Grinčas, tik įdomių pažiūrų. Jo manymu visi vaikai turi gauti po lygiai dovanų. Pavaduojantį Senelį piktina nelygybė ir jis, kartu su nykštuku, imasi įgyvendinti savo svajonę ir visus apdovanoti vienodai.

Tuo tarpu žaislų fabriko vadovas – piktasis personažas – nori užgrobti Kalėdas ir pasiunčia valkyrijas nužudyti porelės ir dar visaip kaip trukdo.

Ši knyga bandė apimti tokias temas, kaip netikėjimas Kalėdų stebuklu. Komercija. Tai, kad visi dovanas nusiperka dar iki Kalėdų ir nelaukia magiškos nakties. Bandė kalbėti apie neteisybę, nelygybę… Galiausiai net bandė prieiti prie moralo, kad idėja visus apdovanoti vienodai gal ir graži, bet netinkama, nes kiekvienas nusipelnė asmeninės ir trokštamos dovanos.

Tačiau visos šios temos buvo paliestos itin paviršutiniškai. Pavyzdžiui vos vienu sakiniu, kuomet mergaitė gūžteli ir sako, ką žinau ar aš noriu tokių pačių sportbačių kaip ir brolis. Tuo tarpu nežinia, kaip į tai sureagavo visi kiti vaikai.

Dargi, kadangi tai knyga ir suaugusiems, tai man pasirodė, kad autorius užuot kūręs šiltą istoriją visai šeimai, labai jau bandė pritempti prie suaugėliškų bajeriukų. Tik jie neįsiliejo natūraliai ir buvo visai nereikalingi.

Goodreads aš šią knygą įvertinau 2/5. Tačiau tai nulėmė tai, kad tikėjausi daug ir geriau. Kažko tokio, po ko galėčiau sakyti: pasakojimas, kupinas gero humoro, tačiau priverčiantis dar kartą pažvelgti į mūsų susvetimėjusią ir vartotojišką visuomenę ir vėl pagalvoti apie savo vertybes. Bet negavau. Visgi, jei mano lūkesčiai tebūtų apsiriboję gražia nuotykių istorija ir „vienas namuose“ vaibu, tai vertinčiau geriau. Todėl, primenu, negalima atsiliepimais sekti aklai.

Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, bet nebuvo ir labai blogai, nepatinkančių knygų aš nebaigiu, 2 – tikrai gera, nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, osom, wow, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: Aprašymas leidyklos puslapyje.

Puslapių skaičius: 256
Knygos kilmė: knygą padovanojo leidykla „Alma Littera“
Perskaityta: 2020 12 03
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram
Knygos žanras: kalėdinė pasaka.