Stuart Turton „Evelina Hardkesl šiąnakt mirs dar kartą“

Mano komentarai: Evelinos užsimaniau vos perskaičiusi knygos anotaciją. Juk detektyvus mėgstu. O čia dar šiek tiek fantastikos ir mistikos. Tiesa, fantastikos antifanams baidytis nereikėtų.

Istorija mus nukelia į vieną dvarą miškų apsuptyje. Laikotarpis nenurodytas, bet primena dvidešimto amžiaus pradžią. Dvare vyks vakarėlis, į kurį sukviesti įvairūs svečiai, prieš daugybę metų dalyvavę identiškoje puotoje, pasibaigusioje nelaime.

Viskas prasideda gydytoju, praradusiu atmintį. Žinote, būna knygos, kurios įtraukia jau prologu. Būna tokios, kurias norisi mesti. Labai laukusi, kol paimsiu istoriją į rankas, nusivyliau tuo, kad visai nekabino. Iš pradžių. Tas pirmas skyrius sumaltas ir tiesiog nekėlė smalsumo. Tačiau pamažu įsibėgėjom. Ir aš, ir istorija. Mat greitai keistas personažas su Maro daktaro kauke paaiškina protagonistui, kas čia vyksta. Jis kiekvieną dieną atsibus vis kito veikėjo kūne (su visa ankstesnių dienų atmintimi) ir turės išsiaiškinti, kas vakaro pabaigoje nužudo Eveliną, o kad nebūtų per paprasta, tai yra dar keli veikėjai su ta pačia užduotimi ir tik vienas gali laimėti.

Įdomu? Man buvo. Minusai: labai painu, todėl, kad autorius nuolat kiloja laike ir labai sunku suprasti susitikimų su kitais personažais logiką. Visada galvodavau, kad pala, gi tu šito dar neišgyvenai, tad negali žinoti, kaip tavo būsimas šeimininkas pasielgs, juk tuo metu jis dar gyvena savo gyvenimą, o ne tave nešioja. Tad tikrai likdavau sugluminta ir man atrodo to visai nereikėjo.

Pliusai: atmosfera, charakteriai, idėja, atomazga, finalas. Pliusų gerokai daugiau. Tas aptriušęs dvaras, tie santykiai tarp svečių, tų personažų skirtingumas su visomis gerosiomis ir blogosiomis savybėmis, ta apgaulė pabaigoje – tikrai puikus galvosūkis. Detektyvinė linija, mano akimis, išpildyta neblogai ir išaiškinama žaviu A. Kristi stiliumi: lėtai, atidžiai stebint ir dėliojant detalę po detalės.

Laužyti galvą smagu, bet man šiek tiek pritrūko aiškesnės pasikartojančios dienos logikos. Taip pat dalis skyrių buvo per daug ištempti. Tačiau galutinis įspūdis liko teigiamas, nes knyga tikrai išsiskiria tiek iš greitų trilerių, tiek iš klasikinių detektyvų.

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, bet nebuvo ir labai blogai, nepatinkančių knygų aš nebaigiu, 2 – tikrai gera, nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, osom, wow, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: aprašymas leidyklos „Baltos Lankos“ puslapyje.

Puslapių skaičius: 528
Knygos kilmė: knygą padovanojo leidykla „Baltos lankos“
Perskaityta: 2020 10 09
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram
Panašios knygos: Arturo Perez-Reverte „Diuma Klubas“.
Knygos žanras: detektyvas, mistinis detektyvas.