Cilkos KeliasHeather Morris „Cilkos kelias“

Mano komentarai: Pastaruoju metu daug kritikos sulaukia knygos apie Antrąjį pasaulinį karą ir Holokaustą. Pinigaujasi, sako kritikai. O aš nesuprantu, kodėl rinkos dėsnių valdomoje visuomenėje blogai rašyti, tai kas žmonėms įdomu. Ir dvigubų standartų nesuprantu. Štai, kai skaičiau „Ziureicha atmerkia akis“, tai neradau nė krislo pabambėjimo, nors turinio prasme knyga yra iš tos pačios operos. Bet ten proza kokia, kokia proza! Ir jei jau moki užburiamai rašyti, tau atleidžiama tai, apie ką rašai? 

Dar skaičiau, kad Cilkos giminaičiams knyga nepatiko ir jie teisiasi ten. Hm hm, perskaičiau, įsivaizduoju, kad pvz., tai būtų istorija apie man artimą žmogų. Istorija, kurios pradžioje autorė įspėtų, kad tai nėra biografija, tai yra tam tikro žmogaus įkvėptas pasakojimas. Na ir… Ar turėčiau supykti, kad pagrindinė herojė pavaizduota, kaip geras, atjaučiantis žmogus, kuris dėl visada pats pirmas aukojasi dėl kito? Kuris privilegiją, gautą nesvarbu kokiomis aplinkybėmis, visada išnaudos tik tam, kad padėtų kitiems? Ok, ne visiems gal priimtina, kad būna gerų žmonių net ir nežmoniškomis sąlygomis.

O „Cilkos kelias“ man patiko, nes buvo sklandi, įdomi istorija apie tai, kiek naštos karas privertė tempti kai kuriuos žmones. Tokių cilkų buvo tūkstančiai. Ir šiandien, atrodo, kad tokia istorija niekada nebepasikartos. Bet žvilgtelim kelis šimtus kilometrų už savo pačių sienos ir matysime, kaip kaimynų valdžia muša žmones ir grūda į kalėjimus, kažin, ar geresnėmis sąlygomis. 

„Aušvico tatuiruotoją“ rašytoja kūrė pagal Sokolovo pasakojimą ir knyga gavosi sausoka, o štai „Cilkos kelias“, kuriame daugiau interpretacijų, man patiko kur kas labiau. 

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, bet nebuvo ir labai blogai, nepatinkančių knygų aš nebaigiu, 2 – tikrai gera, nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, osom, wow, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: aprašymas leidyklos „Baltos lankos“ puslapyje.

Puslapių skaičius: 484
Knygos kilmė: knygą paskolino „Puikis“
Perskaityta: 2020 09 16
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram
Kita autorės knyga: „Aušvico tatuiruotojas“
Knygos žanras: istorinis romanas.