Yossi Avni-Levy „Meilės prekeiviai“

Mano komentarai: Šią knygą iškankinau. Nežinau, kodėl nemečiau, bet jei atvirai, tai neradau nieko artimo tik nuobodolį.

Istorijos esmė gana paprasta. Jauna pora susilaukia vaiko, parsiveža jį namo ir atsiranda tipinė baimė „oi mažyli, ar mes tave užauginsime geru žmogumi“. Vaiko tėvas pradeda mąstyti apie savo šeimą, kaip jie priėjo iki to, kad namuose atsirado mažas žmogutis, taip pat apie santykius su tėvais, ypač tėvu. Knygoje pasakojama ir sena istorija susijusi su giminaičiais, kuri atveda iki šių dienų.

Įdomiausia knygos dalis man buvo kultūra. Veiksmas vyksta (tai yra veikėjai gyvena, nes veiksmo nėra) Izraelyje. Tačiau liečiama žydų imigrantų iš Afganistano tema. Įvairios kultūrinės smulkmenos, mitai, demonai, sakmės ir laikė mane iki pat knygos pabaigos, bet šiaip, labai jau nekabinantis stilius. Tad net nebesugalvoju, ką dar pasakyti.

Skaitykit, jei domina įvairios kultūros ir šeimų ryšiai, susvetimėjimas ir suartėjimas bei savęs paieškos per giminės istoriją. Pačios iš savęs temos įdomios, bet ne šį kartą.

Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, bet nebuvo ir labai blogai, nepatinkančių knygų aš nebaigiu, 2 – tikrai gera, nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, osom, wow, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: Pora grįžta į namus Tel Avive su naujagimiu rankose. Asafo džiaugsmas, tapus tėvu, sumišęs su kitais jausmais: begaline meile, išgąsčiu, troškimu būti geru tėvu. Grįžusius juos pasitinka senelė, apdalijanti saldainiais, ir senelis, beriantis palaiminimus. Kitur, nutolęs laike ir erdvėje, jaunas dailus žydas Mašiachas sutrikęs leidžiasi į gyvenimą pakeisiančią kelionę po legendinio Herato skersgatvių labirintą. Kas sieja Asafą, didžiam savo susijaudinimui, ką tik tapusį tėčiu ir pavėluotai mėginantį susitaikyti su savo paties tėvu, ir Mašiachą, paslapčia išsprunkantį iš namų, kad galėtų pasižiūrėti į garsiuosius turgaus šokėjus, pasipuošusius spalvingais apdarais?
„Meilės prekeiviai“ – jautrus ir daugiasluoksnis pasakojimas apie tėvystę. Romane dėliojama tėvo, sūnaus ir senelio – trijų kartų – istorija: apie tylią sūnaus meilę tėvui, beribę vaiko meilę motinai ir dviejų tėčių meilę. Autorius veda skaitytoją iš skurdžios, bet patrauklios Izraelio gyvenvietės septintajame dešimtmetyje į vaizdingas tolimo miesto gatves, kur žmonės ir velniai gyvena vieni šalia kitų.

PSL: 384
Knygos kilmė: knygą padovanojo leidykla „Sofoklis“
Perskaityta: 2020 08 27
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram