1167(90) Gytha Lodge „Ji vis dar laukia“

Estimated read time 3 min read

Gytha Lodge „Ji vis dar laukia“

Mano komentarai: Buvau pasiilgusi detektyvo. Ne kažkokio psichologinio. Tiesiog tokio paprasto, kuomet yra nusikaltimas. Yra įtariamieji. Yra tyrėjai. „Ji vis dar laukia“ atitiko mano lūkesčius. Tiesa, su skandinaviškais net nelyginkim, gerai?

Paaugliai stovyklavo miške. Ryte stovykloje buvo vienu mažiau. Tuo metu tyrimas rezultatų nedavė, bet po 30 metų atsirado priežastis jį atnaujinti. Koks standartinis scenarijus, ar ne? Beje, kaip tik dabar ruošiuosi skaityti knygą „Save the Cat! Writes a Novel“, skirtą būsimiems rašytojams. Ten teigiama, kad iš viso yra tik 15 scenarijų, pagal kuriuos parašytos daugiau mažiau visos knygos. Kadangi skaitau gana daug, tai tikrai matau, kaip jie kartojasi. Tačiau tai, kad knygos parašytos pagal tą patį šabloną, nepasidaro mažiau įdomios. Svarbu, kaip parašyta, kur paslėpta intriga, kokie charakteriai ir kitos detalės.

„Ji vis dar laukia“ mane intrigavo veikėjais ir jų tarpusavio ryšiais jau suaugus. Jei reiktų pasakyti, kad nunešė stogą – meluočiau. Ramiai sau skaičiau, bet negalėjau atsitraukti. Ir pabaiga buvo truputį netikėta. Ne dėl įvardinto asmens, bet dėl jo/jos kitų šunybių.

Ši knyga patiks tiems, kurie mėgsta neskubius, paprastus, klasikinius detektyvus. Patys, kartu su tyrėjais galėsite spėlioti, kas kaltas. Nes a) čia nėra kažkokios mistinės detektyvo nuojautos, kuomet jis be įrodymų išburia atsakymą. b) nėra taip, kad TAS ieškomasis visą knygą neminimas, o ištraukiamas tik atomazgoje. Taigi, laisvai kartu su visais analizuokit įrodymus bei stebėkit aplinką.

Lauksiu kitų Džonos Šynso tyrimų.

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, bet nebuvo ir labai blogai, nepatinkančių knygų aš nebaigiu, 2 – tikrai gera, nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, osom, wow, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: Jie buvo septyniese. Bet kitą rytą jų grįžo vienu mažiau.
Karštą 1983 metų liepos naktį grupelė paauglių išsiruošia stovyklauti į mišką. Protingų ir populiarių, jų laukia perspektyvi ateitis, tačiau kol kas galvose vien linksmybės: jie gurkšnoja gėrimus, šoka, retkarčiais porelėmis nuklysta į mišką, kitiems sukeldami pavydą. Tačiau paryčiui, išsikvėpus šėliojimams, vienas paauglių pasigenda jauniausios grupės narės: keturiolikmetė Aurora Džekson dingo tarsi į vandenį, nors visi ją pamena prieš užmingant buvus šalia. Policija imasi paieškų, bet merginos jiems taip ir nepavyksta rasti.
Po trisdešimties metų prie netoli stovyklos tekančios upės, slėptuvėje, apie kurią žinojo tik populiarioji paauglių grupė, aptinkami palaikai. Vyriausiasis detektyvas Džona Šynsas su šia byla susiduria jau antrą kartą: Auroros Džekson dingimas 1983-iaisiais buvo viena pirmųjų jo, kaip jauno policininko, užduočių. Dabar Džona žūtbūt trokšta sužinoti, kas iš tikrųjų tąnakt nutiko miške. Kad išsiaiškintų paauglės mirties aplinkybes, vyriausiasis detektyvas Šynsas nutaria visus to vakaro dalyvius sukviesti į stovyklavietę dar kartą.

PSL: 432
Knygos kilmė: knygą padovanojo leidykla „Baltos lankos“
Perskaityta: 2020 07 26
Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

Total
0
Shares

2Comments

Add yours

+ Leave a Comment