Søren Sveistrup “Rudens skerdikas”

Mano komentarai: Esu visiškai nuoširdi detektyvų gerbėja, todėl, savaime suprantama, pamačiusi naują noriu jį perskaityti. Visgi, kuomet jau rankose laikiau “Rudens skerdiką”, bičiulis sakė, kad jam nelabai nelabai. Ir noro kažkada skaityti neatmušė, tačiau tas pradinis ūpas nukrito ir gana ilgokai delsiau. O veltui, nes man tikrai tas detektyvas liuks, nors iki mylimiausių autorių netempia. Jei Nesbo, Gerritsen serija ir Kepler yra 10, tai čia taip kažkur 7+. O 7 yra gerai!

Kaštonų žmogeliuku pramintas žudikas negailestingai žudo moteris palikdamas savo vizitinę kortelę. Ambicinga detektyvė Tulin ir abejingas laikinai dirbantis Hesas ima narplioti šią bylą. Man, žinoma, nesinori atskleisti siužeto, tai pasakysiu tiek, kad šios knygos silpnybė buvo tyrėjai. Na, paprastai būtent jie kažkaip užkabina už istorijos ir būna įdomūs. Šiuo atveju tiek Tulin, tiek Hesas pasirodė blankoki, nepajutau jiems simpatijos. Tačiau gerąja dalimi tapo pats žudikas, jei tik taip galima pasakyti, ar ne? Ypač kai viskas pradėjo aiškėti. Sakyčiau, kad net šiek tiek nustebinta buvau, o su detektyvais tai jau retokai bepasitaiko. Beje, buvo ir smagių epizodų, pvz., buto remontas imigrantų gete, o ir daugiau linksmybių pasitaikė.

Apibendrindama visus įspūdžius sakau, kad tikrai skaitysiu tęsinius, jei tik tokių bus. Ir jei jau perskaitėte Hūlę, devintą kapą, Gerritsen bei kitus šaunuolius, tai imkit ir šitą.

Oficialiai: Jei radai kaštonų žmogeliuką, neabejok: mirtis jau alsuoja tau į nugarą.
Kopenhagoje siaučia serijinis žudikas. Vieną po kitos jis kankina ir žiauriai žudo moteris, jų mirties vietoje palikdamas vizitinę kortelę – iš dviejų kaštonų ir kelių degtukų padarytą žmogeliuko figūrėlę.
Tirdami prie pirmosios aukos prikabintą kaštonų žmogeliuką, kriminalistai aptinka tariamai prieš metus pagrobtos ir į gabalus sukapotos dvylikmetės Kristinės, socialinių reikalų ministrės Rosos Hartung dukros, pirštų atspaudus. Ar tai tik nelemtas sutapimas?
Bylos imasi detektyvai Tulin ir Hesas. Norėdami rasti žudiką, jie privalo peržengti visus savo skirtumus – tik vienas kitu tikintys pareigūnai pajėgs sučiupti Kaštonų žmogeliuku pramintą skerdiką.
O jo žaidimas toli gražu dar nėra baigtas.

PSL: 544; knyga dovanota leidyklos. Perskaityta: 2020 03 14

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.