Barbara Davis “Kai ateis niekada”

Mano komentarai: Su Naujais metais! Ar daug perskaitėte per šventes? Nes aš tai turbūt tik ir skaičiau. Pastaroji knyga labai šventinė, nes ją pradėjau per Kūčias ir kitą dieną baigiau. Tiesiog keitėm miestą, žinot tas važinėjimas nuo vienų namų iki kitų, ir buvau pamiršus pasiimti jau pradėtą “Adatą”. Taigi, “Kai ateis niekada” ne tik skaityta per pačias šventes, bet, sakyčiau, ir labai joms tinkama: lengvo turinio drama su laiminga pabaiga. Ne, čia ne spoileris, tiesiog viena tų knygų, kurios labai nuspėjamos, bet vistiek skaitai su pasimėgavimu, nes laiku ir vietoje, gali bet kada atsitraukti.

Istorija pasakoja apie Kristiną, kurios vyras žūva avarijoje. Su nuoga, neatpažinta moterimi. Sutuoktinis buvo garsus rašytojas, todėl Kristės namai apsupti žurnalistų, ji pati nežino kur dėtis nuo tokio pažeminimo, tad susimetusi keletą daiktų išsprunka, apsistoja atsitiktinio miestelio motelyje ir čia pasilieka ilgiau nei planavo. Be kita ko, dar ir knygyną nusiperka. Ir dar žavus vyras sukiojasi, nors dabar apie tokius nesinori galvoti. Jau nujaučiat, kur krypsta knyga, ane?

Taigi, truputis saviplakos, kad oi oi, kokia aš bloga moteris, juk mano mama buvo alkoholikė, vyras išdavė ir nesu verta laimės. Truputis aplinkinių meilės ir turim Kalėdoms visai tinkančią knygą. Tai nėra nei gili drama (tokia buvo “Anyta”), nei prasta knyga. Tiesiog lengvas skaitinys smagiam vakarui.

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: Kristė-Lina augo su priklausomybių kamuojama motina ir iš patirties žino, kad joks adresas nėra amžinas ir joks pažadas – šventas. Kurį laiką ji buvo radusi saugų prieglobstį santuokoje su populiarių detektyvų autoriumi Stivenu Ladlou, bet vieną naktį jo automobilis nulekia į Aidų įlanką, o iš ledinio vandens gelbėtojai ištraukia ne tik vyro kūną. Į viešumą iškilus informacijai apie kartu nuskendusią mėlynakę blondinę, žiniasklaida apgula Kristės-Linos namus ir ji sprunka. Kurį laiką atrodo, kad apsigyventi mažame miestelyje – protinga išeitis. Čia, kur jos niekas nepažįsta, Kristė-Lina ieško atsakymo, kas siejo jos vyrą su ta jauna moterimi keleivio sėdynėje. Atsakymas ne tik dar labiau sujaukia Kristės-Linos gyvenimą, bet ir ima kelti visai kitokių klausimų. Ar jos santuoka buvo tikra? Kodėl ji niekuomet nenorėjo turėti vaikų ir niekada neleido sau iš tikrųjų pamilti?

PSL: 368; knyga dovanota leidyklos; Perskaityta: 2019 12 25

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/