Araminta Hall “Amžinai mano”

Mano komentarai: Knyga sukėlė lūkestį. Aš gi tikrai nebrokuoju psichologinių trilerių. Nesu išranki. Bet jau kokia nuobodi ji buvo!

Suviliojo mane nugarėlė, kuri pasakojo apie Geismo žaidimą. Kažkuo priminė kelis epizodus iš “Gossip Girl”. Geismas yra tarsi vaidmenų žaidimas, susitarimas ir porai išsiskyrus vaikinas niekaip negali patikėti, kad jie jau rimtai nebe kartu ir pradeda įsivaizduoti, kad čia kažkoks aukštesnio lygio galvosūkis su naujomis taisyklėmis.

Visa knyga parašyta iš Maikio pozicijos. Kaip jis stato namus savo mylimai merginai (nors jie yra išsiskyrę), kaip apie ją svajoja, planuoja ateitį. Kiekvieną jos “ne” jis supranta, kaip žaidimo dalį. Jam žaidimas yra tai, kad ji išteka už kito, žaidimas tai, kad ji sako, jog su naujuoju vyru jaučiasi laiminga, viskas Maikio akimis tik žaidimas. Jis kantriai laukia sutarto ženklo gelbėti Veritę. Vėliau veiksmas persikelia į teismo salę, kur kiekvieną jam prieštaraujantį buvusios merginos žodį Maikis išsiverčia taip, kaip jam patinka. Pvz., jei jam pasakys “man skauda”, jis susigalvos, kad aha, ji pasakė du žodžius ir tie du žodžiai gali reikšti tik “geidžiu tavęs”, tai gudrutė! Ir šiaip be pabaigos. Todėl tokia manija, toks aklumas labai nervino. Tačiau kažkas ir laikė iki galo. Manau tai, kad visą laiką abejojau. O gal Maikis iš tiesų teisus, gal Veritė tik žaidžia ir aš, kaip visi kiti, pati kalta, kad juo netikiu? Ir jei atvirai, tai pabaigą galima interpretuoti įvairiai. 

Įtraukė mane ta knyga, bet tuo pačiu buvo kančia, labai laukiau, kol galiausiai baigsis. 

Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Oficialiai: Maikis ilgai nežinojo, kas yra meilė. Jo gyvenimas buvo ramus, paprastas, gal netgi pilkas. Tačiau viskas pasikeitė, kai universitete jis sutiko Veritę. V – kaip jis ją vadino – išmokė Maikį mylėti ir vaikino gyvenimas įgavo prasmę. Maikis susirado gerai apmokamą darbą, sukūrė jaukius namus, ėmė lankytis sporto salėje ir darė viską, kad V būtų laiminga. Nes Veritė buvo jo gyvenimo moteris.
Gyvenimas buvo nuostabus. Ypač Geismas – jų susikurtas žaidimas. Naktiniame klube, stovėdamas nuošaliau, Maikis palaukdavo, kol Veritė užkaitins kraują kokiam nors seilę varvinančiam vaikinui, ir, jai davus ženklą, netikėtai išdygdavo šalia, kad ją apgintų. Jų aistra niekuomet nebūdavo tokia stipri, kaip tokiomis akimirkomis.
Tačiau kartą suklydusį ir praradusį pasitikėjimą Maikį Veritė atstumia. Maža to, ji rengiasi tekėti už kito. Ši žinia vaikinui – tarsi žaibas iš giedro dangaus.Atsipeikėjęs po pirmojo šoko, Maikis nusprendžia, kad tai negali būti tiesa. Nesvarbu, kad Veritė neatsakinėja į jo laiškus ir neatsiliepia į skambučius. Vyras įsitikinęs, kad visa tai – tik žaidimas. Jam tereikia atidžiai stebėti Veritę ir pamatyti jos siunčiamus ženklus. Sekti kiekvieną jos žingsnį ir nepraleisti slapto signalo, rodančio, kad atėjo laikas ją išgelbėti.

PSL: 320; elektroninė knyga iš “Milžino”; Perskaityta: 2019 08 24

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/