1022(48) Alan Hunter “Džentlis pajūryje”

Estimated read time 2 min read

Alan Hunter “Džentlis pajūryje”

Mano komentarai: Visai netikėtai man šią knygą atsiuntė leidykla. Keista, kad tuomet praleido pirmą dalį, bet iš aprašo istorija nepasirodė verta to, kad mirk gyvenk dabar susimedžiočiau nuo pradžių. Ėmiau ir perskaičiau. Tad sakau, kad nieko tokio skaityti ne iš eilės, mat čia pasitaikė tik vienas kitas sveikinimas sėkmingai ištyrus seną bylą.

Na ir ką galiu pasakyti, nepatiko man tas Džentlis. Savo lėtumu istorija primena Puaro ar Holmso tyrimus, bet Džentlis toli gražu nėra toks įdomus. Jei teisingai supratau, tai veiksmas vyksta šeštajame dešimtmetyje, na plius minus. Labiausiai kišo koja tai, kad tiriamas nusikaltimas buvo susijęs su politika, truputį su šnipais. Kažkaip nuobodokai pateikta.

Įdomioji dalis – aplinka. Tas retro stilius leido įsivaizduoti pokario peizažą ir gyvenimo būdą. Visgi, man daug labiau patinka greiti šiuolaikiniai detektyvai, kuriose daug technologijų. Antrą šansą duočiau, su sąlyga, kad nusikaltimas bus mažiau organizuotų grupių, labiau pavienis. Būna gerų ir lėtų tyrimų, bet šis visai manęs nepatraukė.

Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

OficialiaiPačiame sezono įkarštyje Anglijos kurorte išvystume promenadą, tiltą, paplūdimio skėčius ir smėlio pilis statančius vaikus. Tačiau ne šį kartą – prie jūros randamas pusnuogis lavonas. Tirti sukrečiančią žmogžudystę paskiriamas inspektorius Džordžas Džentlis. Suktis reikia greitai, nes poilsiautojai ir miestelio gyventojai ima panikuoti dėl žudiko, kuris sudrumstė kurorto ramybę. Šalia rasto lavono nėra jokių jo tapatybę patvirtinančių daiktų, todėl Džentlis susiduria su sunkia užduotimi – išsiaiškinti ne tik kas yra žudikas, bet ir nužudytasis. O kas gali pasakyti, ar nebus įvykdyta dar viena žmogžudystė?

PSL: 360; Knyga dovanota leidyklos; Perskaityta: 2019 05 20

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours