Chloé Esposito “Klasta Sicilijoj”

Mano komentarai: Metai dar tik pirmoje pusėje, bet jau, turbūt, galiu rinkti prasčiausią knygą arba WTF. Žinoma, aš noriu priminti, kad niekada iki galo neskaitau knygų, kurios man visai visai nelimpa, tad net ir ši kažkuo patraukė.

Ar kas nors skaitė ir žino tokią knygą “Maestra”? Tai va, Alvina iš “Klasta Sicilijoj” yra tarsi jos geriausia draugė. Susitikusios mergos tikrai galėtų pasiautėti po pasaulį ir išžudyti visus nepatikusius žmones. Knygoje viskas prasideda lyg ir tam tikroje “dvynukių” interpretacijoje. Alvinos dvynė sesuo pasikviečia šią į Siciliją ir įkalba kuriam laikui pasikeisti vietomis. Kažkas nutinka ne pagal planą ir turtuolės dvynės vietoje likusi mergina supranta, kad įsinarpliojo į mafijos karus. Ir tada prasideda pykšt pokšt, kuomet smagia gaida žudomas kiekvienas liudininkas, plius visi yra labai gražūs, labai karšti ir verti gero pasidulkinimo.

Šiaip, gal ir smagu būtų, bet knygos stilius man pasirodė perdėtas. Autorius norėjo pagrindinę heroję pavaizduoti sarkastišką, šmaikščią, bet perspaudė kurdamas tokį įvaizdį. Kažkaip skambėjo lietuviškai :). Mūsų rašytojai, kartais mėgsta prikišti nenūtaliai šmaikščių minčių ir monologų veikėjams į galvą. Ar skaityčiau kitas dalis? Nepaisant to, kad knyga pasirodė šlamštų šlamštas, tokių nevengiu skaityti ir ko gero, iš smalsumo, paskaityčiau kitas. Laiko skaityti man niekada negaila, o knygų neidealizuoju, jos man gyvenimo pramoga. Bet ar galėčiau rekomenduoti? Ne :).

Mano įvertinimas: 1/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

OficialiaiAlvina Naitli – tikra bėda, ekscentriška nevykėlė. Jos širdis kitoje pusėje. Ar dėl to gyvenimas pakrypo ne ta linkme? Galbūt. O dar veidrodinis atspindys dvynė sesuo Elizabetė – tarsi priminimas, kad viskas galėjo būti kitaip. Betės širdis – ten, kur ir turėtų būti. Ji turi viską, apie ką Alvė kada nors svajojo, – tobulą vyrą, nuostabų kūdikį ir prabangią vilą Sicilijoje. Ir Alvei sunku apie tai galvoti be pavydo. O kai Betė atsiunčia skrydžio bilietą į karščiu alsuojančią Siciliją, Alvė neatsispiria. Tačiau Betė turi savų užmačių. Ji įkalbina Alvę apsimesti vienai kita (tik vienam vakarui!), kad slapčia nuo vyro išsmuktų iš namų. Tada ir užverda tikras pragaras. Švintant Betė – negyva baseino dugne, Alvė – tebevilkinti jos drabužiais. O jei tai… puiki proga Alvei pakeisti gyvenimą? Netrukus paaiškėja, kad sesers gyvenimas pavojingesnis, nei atrodė iš pirmo žvilgsnio. Ką Betė slėpė nuo vyro? Ir kodėl pasikvietė seserį Sicilijon? Alvė sužino apie Betės ryšius su Italijos mafija, slaptus meilužius, samdomus žudikus ir siaubingai korumpuotą kunigą, o šie po truputį ima perprasti Alvės žaidimą… Klasta permirkusi vidurvasario savaitė Sicilijoje Alvei tampa ekstremaliu viso gyvenimo išbandymu.

Gairės sau: KPS: 408 Ke 2019 04 17

Pastaba: Jei tingite komentuoti čia, galite tai daryti Facebook arba Instagram.

Dar viena vieta, kur rašau apie knygas: www.venividi.lt/straipsniai/category/knygos/