560(84) Leelo Tungal "Draugė mergaitė ir suaugę žmonės"

Leelo Tungal “Draugė mergaitė ir suaugę žmonės”
Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).
Mano komentarai: Knygų apie karą, pokarį, okupaciją, trėmimus, koncentracijos stovyklas, Sibiro baisumus yra daug. Vienos liūdnos, kitos dokumentinės, trečios… Na patys žinot. Būna tokių knygų, kurios apie visus tuos baisumus kažkaip kitaip. Pvz., “Knygų vagilė”. Tai buvo geriausia mano skaityta knyga apie karo padarinius.
“Draugė mergaitė ir suaugę žmonės” taip pat turi kažko kitokio. Visų pirma yra labai įdomus knygos formatas. Gal dėl to, kad ji vaikams ir jaunimui. Nors aš netikiu, kad ją skaitydamas šiuolaikinis dvylikametis įsikirs į tam tikras detales. Kad ir konduktorę su bilietų rulonėliu, arba kada ir kur buvo naudojami kreipiniai “drauge”. Kodėl gi visa šeimyna nedžiūgauja kartu, kai mergaitė pasididžiuoja. Konduktorė ją pavadino drauge mergaite. Knyga apie vieną estų šeimą. Mamą išsiveda juodi vyrai. Tėtis bando per visus pažįstamus bent sužinoti ar mama ne Sibire. Mergaitė mėtoma po gimines ir čia pasakojamas įvairių žmonių kasdieninis gyvenimas: baimė kalbėti, stovėjimas eilėse, paslaptys už kurias tremiama.
Tikrai įdomus knygos formatas.
Oficialiai„Draugė mergaitė ir suaugę žmonės“ – prisiminimų knyga, skirta paaugliams ir visai šeimai. Mažos mergaitės akimis gyvai piešiamas pokario gyvenimas Estijos sostinėje ir kaime. Trėmimų meto centre – vienos šeimos istorija. Vaiko pasaulėjauta nemoka kaltinti. Ji kupina būties džiaugsmo ir vaikiškų išdaigų. „Būk geras vaikas“, – taria mama mažajai Lėlai, kai mamą išsiveda du pikti dėdės. Kodėl ji su jais išėjo? Mergaitei aišku viena: mama išvyko, nes jos dukra buvo negera. Tad Lėla visaip stengiasi pasitaisyti. Kupinas šilto humoro pasakojimas kelia graudulį ir šypseną. Ši nuostabi knyga vyresniesiems primins nostalgiškas vaikystės dienas, o jaunimą supažindins su nežinoma praeitimi.
Puslapių skaičius: 216
Knyga iš bibliotekos
Perskaityta 2013 07 25
[table id=71 /] 1Kainos surinktos 2012 07 26
2Siuntimo kaina = kaina už vienos knygos pristatymą Lietuvoje/į Lietuvą, renkantis pigiausią siūlomą siuntimo būdą.
3Bendra knygos ir pristatymo kaina perkant tik vieną šią knygą.

Total
0
Shares

+ There are no comments

Add yours