Svečiuose Inga. Aukso grandinės, tarkiai, vaisių rūgštys ir “Gemene” šveitiklis

Estimated read time 4 min read

Nesuklysiu sakydama, kad kosmetika su rūgštimis – ant bangos. Alfa hidroksidinės rūgštys (angl. Alpha hydroxy acids; toliau AHA) pristatomos kaip kiekvienos damos draugas… Draugas kovoje su spuogais, kovoje raukšlelėmis, pigmentinėmis dėmelėmis, odos nelygumais ir t.t.

Vienas populiariausių produktų – AHA cheminiai šveitikliai su glikolio, pieno, obuolių, apelsinų ar citrinų, vynuogių, mėlynių ir kitomis rūgštimis. Teigiama, kad tokie rūgščių mišiniai padeda pašalinti negyvas ląsteles, lygina odą, šviesina pigmentines dėmeles ir randelius, gydo spuogelius, skatina kolageno gamybą.

Dalinuosi įspūdžiais apie vieną tokį kovos draugą, kurį netikėtai aptikau savo pirkinių krepšyje. Parduotuvėje lyg ir ėmiau produktą su gintaro rūgštimi, o nusipirkau šį. Taigi – „Gemene“ vaisių rūgštys.

Apie „Gemene“ vaisių rūgštis pilingui ir regeneracijai

Pakuotė – odė beskonybei. Tamsios spalvos (turbūt aliuzija į prabangą), auksinės grandinėlės imitacija bei aukso užrašai (kurių nelabai matosi tamsiame fone). Viduje – pigiai atrodantis tamsaus plastiko buteliukas su juodu dozatoriumi ir kreivai užklijuota etikete.

Produkto informacija lietuvių kalba skelbia, kad tai kosmetinė želė, sukurta hialurono rūgšties pagrindu. Pateikiamas pažadų kratinys – su stiliaus klaidomis ir logikos „perliukais“. Antai teigiama, kad vaisių rūgščių derinys pasižymi priešrūgštinėmis savybėmis…

Visa pažadų litanija vienu sakiniu: „Gemene“ vaisių rūgštys, skirtos pilingui ir regeneracijai, giliai ir švelniai valo odą, pašalina negyvas ląsteles, sutraukia poras, skatina ląstelių atsinaujinimą.

Sudėtis: Citrus aurantium distillate, Lactic acid, Glycolic Acid, Sodium Hyaluronate, Tartaric Acid, Malic Acid, Sharomix MCI.

Pirmieji šeši ingredientai – būdingi daugumai AHA šveitiklių. Tai karčiųjų apelsinų žiedų distiliatas, odą drėkinanti hialurono rūgštis ir odą šviesinančių rūgščių – pieno, glikolio, vyno ir obuolių – mišinys. Skamba gerai.

Septintojo ingrediento teko ieškoti internete. Visagalis googlas teigia, kad Sharomix MCI – konservantų metilchloroisotiazolinono ir metilsotiazolinono mišinys, naudojamas kovai su grybeliu ir bakterijomis. Abu konservantai įvardijami kaip pavojingi, žalingi, erzinantys ir galintys sukelti dermatitą. Tai tiek to gėrio…

Keista, bet nepateikiama jokios info apie rūgčių koncentraciją produkte. Kaip nerimta…

Naudojimo instrukcija

Flakoną intensyviai supurtyti. Išspausti kelis lašus veikliosios medžiagos ir ja tepti sausą odą pagal veido masažo linijas. Paakių netepti – paakiams AHA rūgštys per daug agresyvios. Veikliąją medžiagą ant odos palikti ne ilgiau kaip 5 minutėms, po to – nuplauti vandeniu ir patepti drėkinančiu kremu ar aliejumi.

Prieš naudojimą rekomenduojama atlikti alerginį bandymą. Nenaudoti likus 1-2 dienoms iki deginimosi saulėje ar soliariume.

Įspūdžiai po naudojimo

Aukso grandinė, kertanti pakuotės vidų, kaskart trukdo išimti flakoną. Nepatogu. O žadėta želė – visai ne želė. Konsistencija – kaip vandens, bėga ir išbėga iš delno ar nuo pirštų. Vos spėji sugaudyti lašelius ir patepti veidą. Nėra ir želei būdingo tirštumo, klampumo ar serumui būdingo slydimo tepant ant odos.

Kvapas primena ropių ir bulvių tarkius, bet nėra įkyrus ir aitrus.

Tikėjausi/bijojau, kad oda paraus, dilgsės, gal net suirs. Nieko tokio neįvyko. Išsitepiau, pabuvau, nuploviau. Panašu, kad rūgščių ten labai mažai. Rezultatai neįspūdingi, bet nieko blogo negaliu pasakyti.

Pirmas pastebėjimas – oda ryte suryja po procedūros tepamą kremą ar aliejų. Skyrus kelias sekundes masažui su serumu ir kremu/aliejuku, oda atrodo skaistesnė ir pailsėjusi. Bet turbūt čia serumo ir masažiuko nuopelnas 🙂 Antras pastebėjimas – šiek tiek apsiraminę nukrapštyti spuogeliai (jūs nekrapštykite, hehe).  Trečias – per pusantro mėnesio vartojimo (kartą į savaitę) raukšlelės niekur nedingo; žadėto stebuklingo atsinaujinimo ir atsijauninimo nepastebėjau.

Mano vertinimas: Jei ne konservantai, sakyčiau, neblogas niekaliukas žaidžiant namų kosmetologą. Manau, verta paieškoti draugiškesnės sudėties ir patikimo gamintojo.

Naudinga: Talpa – 20 ml. Pagaminta Rusijoje. Kaina – ~8,50 eur. Pirkau “Eurokos”.

Dėkoju Ingai už atsiliepimą! Laukiam jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).

+ There are no comments

Add yours