Rožių vanduo: nauda ir asmeninė patirtis

Estimated read time 3 min read

Ar jau gyvenate pavasario nuotaikomis? Aš tikrai taip. Wish list’e tik ryškios spalvos, o galvoje šviesios mintys. Viena bėda, priemonių, apie kurias jums dar nepapasakojau nykstamai mažėja :). Arba skubiai reikia ieškoti rėmėjo, arba plėsti temų įvairovę. Ką norėtumėte paskaityti šiame bloge? Šiandien pasakosiu apie rožių vandenį.

Šiaip jau aš gana skeptiškai žiūrėdavau į hidrolatus. Gal dėl to, kad juos nesunku pasigaminti? Juk visada atrodo, kad labiau veikia tai kas sunkiau pasiekiama. O ir šiaip truputį paskanintas vanduo man atrodydavo per daug sureikšmintas. Tačiau pradėjau veidui naudoti aliejus, o šiuos reikia tepti ant drėgnos odos. Drėkinti paprastu vandeniu kažkaip neįdomu. Parduotuviniai losjonai per daug prastų sudėčių, tad atsigręžiau į vandenukus. Išnaudojusi visą arbatmedžio vandens buteliuką (patiko), jį pakeičiau rožių hidrolatu.

Rožių vandens savybės

Rožių vanduo pasižymi antibakterinėmis, antiseptinėmis, raminamosiomis ir gydomosiomis savybėmis.
Tinka visiems odos tipams (ypač brandžiai ir jautriai, sausai, vystančiai odai) ir naudojamas kaip odos tonikas, prausiklis, valiklis. Brandžią sausą odą – drėkina, atjaunina, mažina raukšleles. Riebią odą – subalansuoja. Jautrią odą – nuramina. Normalią odą – išvalo ir atvėsina.
Naudojamas plaukams skalauti, suteikia jiems blizgesio.

Rožių vandens galima nusipirkti beveik kiekvienoje ekologiškų prekių parduotuvėje. Įveskite į gūglę “rožių vanduo” ir pamatysite kelias dešimtis pasirinkimų. Aš pati naudoju “Safloros” vandenį, nes man patogiausia jį įsigyti.

Turiu pasakyti, kad šis vanduo man paliko geriausią įspūdį iš visų hidrolatų. Visų pirma, tai tikrai maloniai kvepia ir neblogai drėkina.

Aš jį purškiu prieš tepdama veido kremą ar aliejų. Jei naudosiu kremą, tai leidžiu susigerti ir beveik išdžiūti. Jei naudosiu aliejų, tai jį tepu ant drėgno veido.

Taip pat suvilgytu vatos tamponėliu nuvalau veidą po kaukių naudojimo, o kartais, net kai esu su makiažu ir pajaučiu, kad dėl aplinkos poveikio veidas džiūte džiūva, tai apsipurškiu šiuo vandenuku. Stengiuosi tada veido neliesti, kad nenuvalyčiau makiažo. Manau, kad tikrai kartosiu. Gal pamėginsiu nusipirkti kitos firmos Rožių vandenį. Tiesiog iš smalsumo ir noro palyginti.

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – geras produktas, tikrai nesigailiu, kad naudojau, 3 – super, kartotinas produktas, rekomenduoju abejojantiems).

Naudinga: Kaip jau minėjau, rožių vandens galima nusipirkti daugybėje el. parduotuvių. Mano naudojamo “Saflora” hidrolato ieškokite internete, taip pat parduotuvėse “Martina”. 100ml kainuoja apie 4.70eu.

Visada laukiu jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar visada galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).

8Comments

Add yours
  1. 1
    Justa

    Sveiki, o ką manote apie Trs rožių vandenį? Ar jis atliks tokias pat funkcijas kaip , pvz. : Safloros rožių vanduo? Ačiū 🙂

  2. 2
    Salomėja

    Justa, nežinau, ką manyti, nes nesu nei bandžiusi, nei mačiusi. Tačiau jei sudėtis yra tiesiog rožių vanduo, tai tikrai atliks tas pačias funkcijas.

  3. 4
    Salomėja

    Justa, na gėlių vandenys nedaromi vandenį sumaišius su ekstraktu. Dažniausiai jis gaminamas distiliavimo būdu, tad tai skirtingi produktai. Kiek panašiai jie veikia, tikrai sunku pasakyt. Nes tas ekstraktas gal išgaunamas panašiu būdu.

  4. 5
    Justa

    Supratau, ačiū Dar norėjau paklausti, ar hidrolatai gali pakeisti veido toniką, t. y. ar atstato ph po prausimosi? Galvoju įsigyti atlasinių kedrų hidrolatą iš Biocos rytui, vakare naudoju Manilos Solution toniką, ryte norėčiau kažką švelnesnio be rūgščių, bet vat įdomus tas momentas ar hidrolatas atstato tą ph…

+ Leave a Comment