Rekomendacija: ricinų aliejus veido valymui bei plaukų puoselėjimui

Estimated read time 3 min read

Kiek natūralaus aliejaus buteliukų stovi jūsų vonioje? Aš šiandien ryte suskaičiavau 5: kokosų aliejus, sviestamedžio aliejus, ricinos aliejus, erškėtuogių kauliukų aliejus ir aliejų mišinys riebiai odai. O dar gi yra ir kakavos sviesto tūbelė. Ir visi jie yra naudojami. Nebūtinai kas dieną, bet tikrai dažnai.

Šiandien papasakosiu apie ricinos aliejų. Iš pradžių bendra informacija, o po to mano asmeninė patirtis.

Teorija

Vaistinėje ricinų aliejų parduoda kaip vidurius laisvinantį preparatą, tačiau jau nuo seno žinoma, kad šis aliejus labai tinka ir išoriniam naudojimui. Štai keli panaudojimo būdai:

  • Lūpoms drėkinti.
  • Rankoms ir nagams puoselėti. Ricinos aliejaus dažnai būna rankų kremų sudėtyje.
  • Veidui valyti. Reikia lygiomis dalimis sumaišyti ricinos aliejų ir tyrą alyvuogių aliejų. Šiek tiek jo riekia sušildyti tarp delnų ir įtrinti veido odą. Palaukti apie 2 min. Tada paimti švarų rankšluostėlį, sudrėkinti jį gana karštu vandeniu, išgręžti, uždėti ant veido ir laikyti apie minutę (šiek tiek pagarinti veidą). Jei rankšluostėlis atvėsta, jį reikia antrą kartą sudrėkinti karštu vandeniu. Galiausiai veidą švariai nuvalyti švariu rankšluosčiu. (veido valymo receptų internete tikrai gausu).
  • Dailioms blakstienoms auginti.
  • Sveikai odai. Teigiama, kad ricinos aliejus padeda nudegus saulėje, gydant aknę ir tuomet, kai skundžiamasi itin dideliu odos sausumu. Norint išvengti šių problemų reikia ricinos aliejumi sudrėkinti vatos diskelį, juo švelniai tepti pažeistą vietą, palaikyti apie valandą ir švariai nuplauti. Procedūrą patartina kartoti du kartus per parą: ryte ir vakare.
  • Pigmentinėms dėmėms mažinti. Norintiems atsikratyti pigmentinių dėmelių reikia jo užtepti ant odos, palaikyti 10–15 min. ir nuplauti šiltu vandeniu. Tokią procedūrą galima atlikti porą kartų per savaitę. Dar teigiama, kad ricinos aliejus efektyviai naikina raukšleles aplink akis, mažina randų, strijų žymes, gydo karpas.

Įvairiai pateikta ši teorija kartojasi daugybėje interneto puslapių. O kokia gi mano draugystė su ricinos aliejumi?

Paauglystėje aš vaistinėje pirkdavau aliejų ir pasinaudojusi seno tušo šepetėliu tepdavau blakstienas. Tą darydavau prieš miegą. Ir tikrai galiu patvirtinti, kad ricinos aliejus puikus serumas. Blakstienos auga ilgos bei storos.

Esu išbandžiusi ir veido valymą. Galiu patvirtinti – išsivalyti nešvarumus aliejumi galima puikiai. Tiesa, kiek daugoka terlionės, tad tik todėl mečiau šį reikalą.

Žinoma, kad aš šį nebrangų stebuklą naudoju ir plaukams puoselėti. Tiesiog kartais įvarvinu lašą kitą kaukes, na o kai netingiu tai prieš miega tepu plaukų šaknis.

Galiausiai ir dažniausiai aš ricinos aliejumi tepu niežtinčias vietas. Taip, turiu visokių alerginių sopuliukų, išsausėjimų ir t.t. Tad štai, ricinos aliejus čia nepamainomas. Jis “nuima” sausumą ir niežulį kaip niekas kitas!

Na ir dar! Ir dar aš jį naudoju į vidų, dėl tos pačios priežasties, dėl kurios jis rekomenduojamas taip naudoti 🙂

Mano įvertinimas: 3/3 (1 – ne kažką, 2 – geras produktas, tikrai nesigailiu, kad naudojau, 3 – super, kartotinas produktas, rekomenduoju abejojantiems).

Naudinga: Ricinos aliejų galima nusipirkti daugumoje natūralių produktų parduotuvių. Taip pat jų rasite ir vaistinėje. Aš esu turėjusi daug ir visokių, nuo pilstomų iki kosmetinių, šiuo metu vonioje stovi “Valentis” gamintojo aliejus, jis vaistinėse kainuoja apie 1.80eu už 50 ml.

Visada laukiu jūsų nuomonių, komentarų, pasiūlymų čia, Facebooke ar visada galite parašyti laišką nurodytais kontaktais :).

+ There are no comments

Add yours