Patikrink savo pašto dėžę arba kas yra postcrosingas

Estimated read time 5 min read

Kol „Klausk Salomėjos“ dar neįsivažiavo, aš atsakysiu į klausimą, kurį esu išgirdusi gyvenime, o taip pat ir kituose savo bloguose. Dažnai pasigyrusi nauju atvirlaiškiu, turiu paaiškinti, kaip gi aš juos gaunu, kodėl gaunu ir iš kur.

Tad apie viską iš pradžių! Gyveno sau toks portugalas Paulo Magalhães. Mėgo jis gauti paštą. Ne! Ne sąskaitas, o laiškus ir atvirukus iš draugų, kurie buvo išsibarstę po pasaulį. Kuo įvairesnių šalių atvirukai pasiekdavo Paulo dėžutę, tuo vaikinas jautėsi laimingesnis. Tada jis pagalvojo, kad turbūt daug daugiau žmonių jaučiasi taip kaip ir jis.

Būdamas draugiško būdo Paulas nusprendė, kad sukurs sistemą savo hobiui. Aha, visai kaip aš dabar su „klausk Salomėjos“ :). Kaip tarė, taip padarė. Ir tadam! Atsirado www.postcrossing.com.

Čia viskas paprasta.

1 Užsiregistruojate svetainėje. Šio malonaus proceso metu reikia nurodyti tikrą namų adresą. Namų, žinokit, ne kompiuterio :). Greičiausiai nežinosite, koks jūsų pašto kodas. Šį skaičių rinkinį rasite „Lietuvos Pašto“ svetainėje.

2 Užsiregistravę, užpildę siūlomus laukelius jau galite pradėti žaisti siuntinėjimo žaidimą. Tam svetainės kairėje spustelite „send a postcard“. Paskaitote ką rašo sistema (o ji rašo apie tai, kad adresą, kuriuo reiks siųsti atviruką gausite IR į emailą, taip pat, kad nepamirštumėte užrašyti ID, apie kurį dar papasakosiu ir t.t.). Perskaitę pažymite varniukę ir paspaudžiate „request adress“.

3 Čia jau prasideda pats įdomumas. Iš karto, jau pačiame viršuje pamatysite tekstą: Postcard ID: LT-XXXXX (tiksliau panašų, nes skaičius pakeičiau iksais, o dvi pirmos raidės priklauso nuo jūsų šalies). Šitas ID ir žemiau matomas žmogaus adresas yra du svarbiausi dalykai. Mat adresas reikalingas tam, kad atvirukas nukeliautų. Gi kaip kitaip paštininkas žinos kam nunešti? O ID reikalingas, tam kad gavęs atviruką žmogutis galėtų jį užregistruoti. Viskas. Rašote adresą atvirlaiškio dešinėje, apatiniame kampe. Dešiniame viršutiniame kampe klijuojate pašto ženklą. ID rašote, kur tik norite. Siunčiate atviruką.

 

Adreso rašymo ir pašto ženklo klijavimo pavyzdys.

Naujokas gali išsiųsti tik 5 atvirukus.
Kai nors vieną priregistruoja – atviruką kažkas išsiunčia jums, o jūs ir vėl galite traukti naują adresą. Gavę paveikslėlį puolame džiaugtis! O tada reikia nepamiršti šio užregistruoti. Postcrosingo svetainėje spaudžiate „register postcard“, užpildote formą: ID bei padėkos žinutę (šioje gražiai pasakote ačiū 🙂 ir viskas :).

Šie trys žingsniai buvo privalomi. Dabar apie smulkmenas:

● Atvirukas, ant kurio rašysite visus tuos adresus ir ID.
Atviruką galima siųsti kokį tik norite. Svarbu, kad kitoje pusėje būtų vietos užrašyti adresui, ID ir klijuoti ženklui. Tačiau, visas smagumas tame, kad žmonės savo profiliuose pasirašo ko gi jie norėtų ar nenorėtų. Dažnas pageidavimas – turistiniai vaizdai. Šitų galima gauti bet kuriame knygyne. Tačiau yra ir originalesnių žmonių. Pvz., aš parašiusi, kad nenoriu gauti turistinių. Noriu senų traukinių, dviračių, retro, siaubo, erotinių ir kt. atvirukų. Todėl labai džiaugiuosi gavusi ką nors tokio. Tad nepatingėkite paskaityti ko žmogus norėtų, pasidairyti po jo mėgstamiausius…

Gražius ir neįprastus atvirlaiškius postcroseriai perka sendaikčių parduotuvėse, mažuose knygynėliuose, internetuose, keičiasi tarpusavyje, parsiveža iš užsienio.

● Pašto ženklai.
Daugelis vartotojų mėgsta gauti gražių ženklų. Bet svarbiau yra tinkamo nominalo. O mūsuose jie kainuoja tiek:

2,15Lt žemės paštu Europos Sąjungos šalyse.
2,45Lt oro paštu Europos Sąjungos šalyse.
2,45Lt žemės paštu ne Europos Sąjungos šalyse.
2,90Lt oro paštu ne Europos Sąjungos šalyse.

Aš visada siunčiu tik žemės paštu. Taip pigiau, o ir didelio skirtumo nėra. Juk čia veikia žmogiškasis faktorius. Kas, kad atvirlaiškis nueis greitai, o jį užregistruoti tingės.

Europos sąjungos šalys: Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Jungtinė Karalystė, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija.
Pastebėkite – Šveicarijos ir Norvegijos nėra! Tad šioms šalims reikia brangesnių ženkliukų.

● Galerija.
Galerija yra nebūtinas, bet malonus dalykas. Čia galima nuskenuoti ar nufotografuoti gautus/siunčiamus atvirukus ir įkelti prie jam priklausančio ID. Viskas. Visi gali pasižiūrėti ką gavote ar siuntėte. Tai naudinga, mat išvengiate didelės rizikos gauti/nusiųsti tokį patį atviruką. Visus atvirukus (ne tik savo) galima „palaikinti“ ir taip susikurti „favorites“ galeriją. Čia visi matys, kas gi jums patinka, tad yra didelė tikimybė, kad parinks fainą paveiksliuką. Smagu?

 

 

Dažnai kylantys klausimai:

Taip. Galima siųsti ir ne atvirlaiškius. Taip pat ir atvirukus voke. Svarbiausia yra tinkamoje vietoje parašyti adresą. Esu gavusi ir nuotraukų, ar žurnalo iškarpų paklijuotų ant popieriaus.
Ne. Įmetus juos į pašto dėžutę, to niekur nereikia užregistruoti.
Rašyti galima bet kokį tekstą, kad ir apie orą.
Ne. Atsižvelgti į vartotojo norus nėra privaloma.
Atgalinio adreso rašyti nereikia. Nebent labai norite.
Jei atvirukas per 60 dienų nenukeliauja, tai yra pasimeta ar jo neužregistruoja – tampa expired, o jūs galite traukti dar vieną adresą.

Priminkit jei ką nors pamiršau, ar neaiškiai parašiau:)

+ There are no comments

Add yours