Knygų pasaulis ir skaitymo suvestinė, sausis 2020

Posted in Knygos by

Na tai ką, prabėgo pirmas metų mėnesis. Ar pasižadėjote daugiau skaityti? Sausis man buvo keistai ilgas. Su vienu kitu pokyčiu. Pradėjau lankyti anglų kalbos kursus, todėl vakarais dažniau darau namų darbus nei skaitau. Taip pat, juokinga, bet man apsisprendus mažinti apsukas bloge, kaip mat atsirado papildomas susijęs su rašymu, o ir su knygomis. Smagiai, ane? Atima jis ne mažiau kaip 4-5 darbo valandas. Ne visada po to ir skaityti norisi. Visgi, mėnuo buvo tikrai ilgas ir į jį tilpo daug skaitinių. Iš viso vienuolika knygų. Dalis buvo tikrai storos ir skaitomos lėtokai.  

Kaip matote – labai jau jos skirtingos. Baigiau jaunimo distopją. Tada perskaičiau du tradicinius detektyvus. Dar vieną psichologinį, o kitą – šnipų – trilerius. Taip pat tikrais įvykiais paremtą knygą apie Švedijos pinigų saugyklos apiplėšimą. Kas čia dar? Trumputė istorija apie Černobylį, vienas romanas iš dviejų laiko perspektyvų pasakojantis apie karo žiaurumus, visiška klasika (“Dvylika kėdžių”), novelių rinkinys ir mylimas Murakami.

Labiausiai patikusi knyga, žinoma, yra Harakuki Murakami “Komandoro nužudymas”. Gavau iš leidyklos ir šiek tiek taupiau, gaila buvo pradėti. Tai tik pirma dalis, todėl truputį susierzinau baigusi. Nežinau ar sulauksiu vertimo, manau neiškentėsiu ir pradėsiu angliškai, tuo labiau, kad el. knygą jau turiu (jei ką, “play books” parduota abi dalis viename leidinyje už gana patrauklią kainą). Jaučiasi, kad autorius patobulėjo. Dar labai džiugina, kad pagaliau tai ir vėl murakamiška knyga, nes visuose pastaruoju metu leistuose apsakymuose, aš truputį pasigedau tos magiškosios atmosferos. 

Antroji vieta, ko gero, atitenka knygai Jonas Bonnier “Pakibę”. Autorius rėmėsi tikra istorija. Galite pagūglinti “malūnsparnio apiplėšimas Švedijoje” ir rasite net lietuviškos informacijos žiniasklaidoje. Knyga visiškai verta “Oušeno vienuoliktuko”. Nors ir tikra, bet nusiklatimas susuktas neįtikėtinai. 

Dar vienu netikėtumu tapo “Aš esu piligrimas”. Knyga palovyje pragulėjo daugiau nei metus. O aš gi sau tyliai sugalvojau per mėnesį paskaityti bent vieną labai užsigulėjusią knygą (pvz., šiuo metu skaitau tokią, kuri savo eilės laukė gal 8 metus). Iš pradžių ėjosi sunkiai. Nesirišo galai. Bet po to kaip įtraukė! Čia yra Forsyth stiliaus trileris apie teroristus ir šnipus. Labai daug detalių. Beje, koronaviruso fone buvo labai įdomu, mat vienas teroristas norėjo užkrėsti JAV ir buvo vaizdžiai nupasakotos galimos ekonominės ir socialinės pasekmės visame pasaulyje. 

Mano atsiliepimus apie visas knygas galite (arba greitai galėsite) rasti bloge www.salomeja.net/siukslynelis.

 

Na, o kas šiaip geresnio knygų pasaulyje? Artėja mugė. Ar ketinate dalyvauti? Aš galvoju, kad gal gal, kodėl gi ne. Kol kas neturiu jokio norų sąrašo, nes ir taip jau skaitymo laukia daugiau nei 50 knygų. Kitaip sakant, pusmečiui esu apsirūpinusi :). Į susitikimus su autoriais keliauti kažkaip labai lyg ir neplanuoju. Tiesiog pati nelabai juos suprantu. Man gal mažai įdomūs tie pritemti reikalai: o sakykite, kur jūs semiatės įkvėpimo? Bet va, jei atvažiuotų Murakami, tai gal ir susidomėčiau, nes įdomu būtų išgirsti autoriaus kalbėjimo manierą :). Šiaip, neretai aš į knygų mugę einu atvirlaiškių medžioti, tad mieli prekeiviai, atsivežkit! 

Kokią knygą dabar labiausiai norėtumėte perskaityti? Beje, gal norite man užduoti kažkokių knyginių klausimų? Nebūtinai šią sekundę, bet jei paklausite komentaruose, tai kito mėnesio knygų įraše aš visus išsamiai atsakysiu 🙂


Apie visus įrašus iš karto sužinosite  Facebook’e; daugiau kasdienybės ar užkulisinių minčių – Instagram’e.

Ir visada laukiu laiškų, pastabų, idėjų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

#reklama 

Previous Post Next Post

5 Comments

 • Reply Irma Sincera

  Ta knyga Pakibę vis patraukia mano akį, bet paskutiniu metu mano intuicija nuvilia mane su knygomis ir apsišaunu, nebežinau net ką norėt skaityt.
  Dėl knygų mugės aš 50/50, realiai žinau, kad grįžčiau tik su Čekuolio ir kokia humanito angliška knyga, o benzinas kainuos brangiau nei jos abi, bet iš kitos pusės ta atmosfera, būtų taip gaila praleisti. Manau bus paskutinės min sprendimas, plius knygų mugės sekmadienį išskrendu, tai gal bus svarbiau lagaminus krautis.

  2020-01-31 at 19:40
  • Reply Salomėja

   Man sunku tau kažką patart dėl knygų, kai mes mėgstam skirtingas. Tai toks gana lėtas pasakojimas apie pasiruošimus ir tada jau užauga įtampa nusikaltimo metu, galvoju, gal ir galėtų tau patikti :). O kas liečia mugę, tai jo, tai tikrai ne ta vieta, kur kažką gali sutaupyti. Eini dėl atmosferos. Bet bus matyt dar 🙂

   2020-01-31 at 19:45
 • Reply Neringa

  O kokio gėrio ten dar po lova likę? ačiū už blogą, instagramą, nors skoniai skiriasi, bet visad įdomu skaityt

  2020-01-31 at 21:08
 • Reply Asta

  Sveika :). Mano sausio mėnesio skaitiniai: Clare Swatman “Mamos paslaptis”, Gail Honeyman “Eleonorai Olifant viskas gerai”, Anne Tyler “Mėlynų siūlų ritė” (visiškas nusivylimas man buvo ši knyga :(), Nicolle Rosen “Penkiolika atostogų dienų” (šita visai patiko), Haruki Murakami “Mylimoji sputnik”. Tai buvo pirmoji mano skaityta Haruki Murakami knyga, vidutiniškai patiko. Tai pasiėmiau iš bibliotekos “Avies medžioklė”, kad geriau pažinčiau autorių. O gal gali pasiūlyti, kuri jo knyga galėtų jį labiausiai atskleisti?
  Knygų mugėje esu buvusi tik vieną kartą. Vargina toookia masė žmonių… Knygų aš neperku – viską pasiimu iš bibliotekos – neturiu tokio poreikio nei noro, kad būtinai kuo greičiau perskaityčiau naujai išleistą knygą ;). Palauksiu metelius, atsiras bibliotekoje ir perskaitysiu :). O va pradėjus postcrossing’ą, dėl atvirukų į knygų mugę labai norėčiau :)))…

  2020-02-03 at 16:55
  • Reply Salomėja

   Mano mylimiausia Murakami knyga yra “Negailestinga stebulių šalis ir pasaulio galas”. “Avies medžioklė” irgi ta, kurią galiu pavadinti itin murakamiška :). Juokinga, bet galiu pasakyti, kad labiausiai patiko tos, kurios yra storos (kalbu apie romanus).

   2020-02-03 at 18:26

  Leave a Reply

  You may also like