Kiek žingsnių nuėjai šiandien arba gyvenimas su "Xiaomi Mi Band" aktyvumo apyranke

Estimated read time 6 min read

Ta proga, kad šiandien Vilniuje vyko vienas iš svarbiausių sporto renginių Lietuvoje – Danske Bank Vilniaus Maratonas, aš nusprendžiau, kad tai puikus laikas nebeatidėlioti ir papasakoti kaip gi man sekasi gyventi su aktyvumo apyranke.

Tokių išmanių apyrankių galite nusipirkti tiek fizinėse buitinių prekių parduotuvėse, pvz., Topo Centras, tiek atsisiųsti iš įvairiausių elektroninių.

Pastarąjį kartą besilankydama vienoje parduotuvėje, aš mačiau gausybę apyrankių, dauguma atrodė panašiai, tačiau kainos svyruoja nuo kelių dešimčių eurų iki kelių šimtų. Kodėl tokie skirtumai? Iš esmės dėl gamintojų vardo. Kuo jis žinomesnis, tuo gaminys brangesnis. Juk negalvojate, kad Samsung, ar Apple savo išmaniuosius prietaisus galėtų pardavinėti po 20 eurų? Kur pasaulis nusiristų nuo tokios šventvagystės? 😀

Pasidomėjusi mačiau, kad didumos apyrankių bazinės funkcijos yra tos pačios: skaičiuoti žingsnius bei sudeginamas kalorijas, sekti miego būsenas, matuoti pulsą. Šiuos dalykus daro visi įrenginiai, na o skirtumai prasideda visų pirma dizaine: ar turi ekranėlį, kokio dydžio, ką jame rodo, iš ko padaryta pati apyrankė, ar atspari vandeniui? Taip pat skiriasi papildomos funkcijos, galimybė pasirinkti skirtinas sporto šakas, baterijos budėjimo trukmė ir t.t. Skiriasi ir žingsnių matavimo tikslumas. Vienos apyrankės turi didesnes paklaidas nei kitos. Tokius dalykus sužinosite skaitydami apžvalgas.

Jums spręsti kokią apyrankę pasirinksite. Visos jos geros, visos veikia ir nė viena už jus nepradės daugiau judėti. Teks tą daryti patiems.

Aš nuo pavasario gyvenu su kinų gamintojo “Xiaomi” apyranke “Mi Band”. Tai vienas pigiausių variantų. “Xiaomi” nėra koks nors no name kinų prekinis ženklas. Savo šalyje tai gerai žinoma kompanija, kuri gamina išmaniuosius telefonus (beje, kai kuriuos modelius galima rasti ir Lietuvoje), kompiuterius, išorines baterijas ir kitus įrenginius.

Iš pradžių “Xiaomi” išleido apyrankę, kuri tik skaičiuoja žingsnius, po to ją patobulino įdėdami ir pulso matuoklį (maniškis variantas), na o dabar išleido brangesnę versiją su ekranėliu. Kaip supratote, mano apyrankė tokio neturi. Tik tris taškelius, kurie šviečia rodydami kiek aktyvus buvai (visi trys – tikslas pasiektas), bei kai kraunasi.

Žaisliukas atkeliavo labai kokybiškoje, tvirtoje dėžutėje. Joje buvo silikoninė juoda apyrankė, pats aktyvumo įrenginys ir krovimo laidas. Taip pat kiniška naudojimosi instrukcija :). Jei kam prireiks angliškos, tai štai čia.

Nepatinka juoda apyrankė? Pilni kinų puslapiai kitų spalvų. Nors kokybė abejotina. Turiu du spalvotus dirželius ir jau smarkokai juos apdėvėjau.

Apyrankę nusiimu tik kai prausiuosi. Šiaip su ja vaikštau kiekvieną dieną, taip pat ir miegu.

Visa informacija apie aktyvumą yra matoma telefone, tik reikia įsidiegti programėlę “Mi Fit”.

Ją atidarę iš karto pamatote kiek tą dieną žingsnių nukeliavote. Pvz., štai tiek aš šiandien susukau darydama reiduką per rajono “Humanas” (o ką radau, jau turėjot pamatyti Instagram):

Paspaudę ant žingsnių ratuko pateksite į išsamesnę statistiką, kurioje matysite, kokiomis valandomis vaikščiojote.

Na, o šiame lange spustelėję “History” galėsite prisiminti savo dieninę, savaitę ar mėnesinę statistiką. Štai mano rugpjūčio mėnesio dienos vidurkis buvo virš 11 tūkstančių. Mažokai. Bet tą mėnesį aš vieną savaitę beveik nevaikščiojau, tik važiavau :).

Pirmame lange, po žingsnių rato, matote ir savo miegojimo statistiką. Spustelėję galite panagrinėti detaliau.

Štai aš rugpjūtį vidutiniškai miegodavau po 8 h ir 17 min. Tačiau žmonės kalba, kad neverta kreipti dėmesio į šiuos rodmenis, nes apyrankė gilų miegą fiksuoja tiesiog tuo metu kai nejudame. Na aš stabiliai nejudu tik apie 2.5 valandos per naktį. Nesvarbu kur bemiegočiau 😀

Sportininkams svarbus širdies pulso matavimas.

Apyrankės trūkumas tas, kad ji matuoja tik tada, kai paprašai, tai yra turi sustoti, pamatuoti ir tada vėl kažką daryti. Tačiau, tiems kam aktualu sekti nuolatinius duomenis, yra papildomų mobilių programėlių, kurių pagalba apyrankė pulsą pamatuoja kas minutę.

Ši apyrankė ne tik žingsnius skaičiuoja, bet padeda nepraleisti svarbių įvykių. Pradiniame programėlės lange paspauskite “Play” ir pamatysite tokį langą:

Čia rasite nustatymus, kuriais galite sukurti išmanų, prie miego fazių priderintą, žadintuvą, taip pat įjungsite apyrankės vibravimą skambinimo metu. Šis man labai patinka, nes telefoną dažniausiai nešioju rankinėje ir gatvėje retai girdžiu kai man skambina. Na, o kai vibruoja apyrankė, tai pražiopsoti svarbų skambutį tampa neįmanoma. Spustelėję “App Notifications” galėsite įjungti vibravimą ir dėl įvairių programėlių pranešimų.

Kaip matote, aš pasirinkusi tik “Gmail” ir tai reiškia, kad nepraleidžiu jokių laiškų, visada žinau kai jie ateina, nes vibruoja apyrankė. Čia galima įkelti ir “Facebook”, mesendžerius, Instagram ir bet kokias kitas programėles. Ateis pranešimas – ranka suvirbruos :). Tai va, kai aš sakau, kad greičiausiai esu pasiekiama laiškais – nemeluoju! Sužinau iš karto, perskaitau iš karto, o priklausomai nuo svarbos ir atsakau iš karto, kad ir eilėje stovėdama.

Na ir geroji dalis: apyrankės baterija po įkrovimo veikia apie 40 dienų. Rimtai!

Galutinės įžvalgos, išvados, privalumai, trūkumai: Ši apyrankė už mane nesportuoja. Gaila, tai didelis trūkumas. Tačiau man patinka sekti savo aktyvumą. Aš esu nustačiusi, kad mano dienos tikslas yra 11 tūkstančių žingsnių ir jei tiek nesuvaikštau, tai ima graužti sąžinė. Stengiuosi kitą dieną į savo tikslus eiti ilgesniais keliais, kad tik mėnesio vidurkis nesigautų mažesnis. Vienas iš trūkumų, kad apyrankė prisuka apie 3 tūkstančius tuščių žingsnių, tad kai rinksitės tikslą – turėkite tai omenyje ir jį šiek tiek padidinkite. Girdėjau, kad nauja “Xiaomi” versija jau patobulinta šiuo klausimu.

Kadangi aš nesu sportininkė, tik paprasta vaikščiotoja, tai daugiau jokių trūkumų nematau. Sportininkams trūks veiklos režimų, o programėlėje – nuolatinio pulso skaičiavimo. Gal norėtųsi integracijos į “Endomondo”. Tiesa, apyrankė draugauja su “Google Fit” ir “Apple” sporto programomis.

Rekomenduoju “Xiaomi Mi Band” tiems, kas ieško bazinio funcionalumo už nedidelę kainą, tai yra iki 20 eurų. Parsisiųsti galima iš Amazon, Aliexpress, TinyDeal, Banggood, gamintojo svetainės ir daugelio kitų kiniškų (ir ne tik) parduotuvių.

Būkim aktyvūs! Papasakokite savo patirtis sportuojant, motyvuojantis, ir siekiant būti sveikesniais! Ir visada klauskite, jei tik pamiršau kažką paminėti.

Ačiū, kad skaitoteDiskutuokit, komentuokit, draugaukite FacebookeInstagrame, ten visko daugiau! Ir visada laukiu laiškų bei pasiūlymų, kontaktų skiltyje nurodytais adresais.

+ There are no comments

Add yours